ایستگاه خبر

سازمان اوراق بهادار هند از طرفداران IPO می‌خواهد دارایی خود را بفروشند

بر اساس آخرین گزارشات بزرگترین سازمان تنظیم کننده اوراق بهادار هند از طرفداران عرضه اولیه سهام یا (IPO) خواسته است پیش آنکه دارایی آنها توسط شرکت‌های مادر برای عرضه‌ی همگانی ارائه گردد اقدام به فروش آن نمایند.

در پی اعلام پایگاه خبری Economic Times در روز دوشنبه، سازمان بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) در هفته‌های پیش بطور پیوسته و غیر رسمی با تجار، بانکداران، وکلا و مدیران اجرایی شرکت‌ها در تماس بوده است.

با این وجود آنکه SEBI از ارائه‌ی هرگونه مکاتبه‌ی کتبی امتناع ورزیده است، اما اشخاص حقیقی به این نشریه مدعی شدند که این گفتگو ممکن است به محدودیت‌های پیش رو در زمینه‌ی محدودیت رمز ارزهای غیر دولتی در هند باشد.

پیشنهاد مطالعه: عرضه اولیه یا IEO چیست

هند قصد دارد تا با تصویب لایحه جدیدی در جلسه‌ی این دوره از پارلمان استفاده از «رمز ارزهای خصوصی» را ممنوع اعلام کند. این لایحه همچنین می‌توان چارچوب لازم برای ایجاد و صدور روپیه‌ی دیجیتال را در اختیار بانک مرکزی هند قرار دهد.

این گزارش به نقل از یک وکیل اوراق بهادار نوشت: «سازمان تنظیم کننده معتقد است نگهداری یک دارایی غیرقانونی در کشور برای سرمایه گذاران خطری جدی و بالقوه می‌باشد.»

سازمان اوراق بهادار هند از طرفداران IPO می‌خواهد دارایی خود را بفروشند

کارت قرمز

Mahesh Singhi مدیر عامل بانک سرمایه گذاری Singhi Advisors، نگرانی دولت بخاطر احتمال استفاده‌ی مبالغ جمع آوری شده در راه مقاصد سوداگرانه و پرمخاطره است.

Mahesh در ادامه خاطر نشان کرد:

«سازمان SEBI پیام‌های غیرمستقیمی را در این زمینه منتشر ساخته است، حتی سایر سرمایه گذاران وهواداران نیز مراقب هستند تا دارایی‌های رمزنگاری شده‌ی آنها در هند ممنوع نگردد.».

وی در خاتمه‌ی سخنانش گفت: «مالکیت هرگونه دارایی رمزنگاری شده حکم کارت قرمزی را دارد که باید در معرفی نامه‌ی یک IPO قید گردد.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=43989
دکمه بازگشت به بالا