ایستگاه خبر

سیگنال‌های متناقض هند در ممنوعیت رمز ارزها

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام دولتی هند اظهار داشت این کشور درحال تنظیم لایحه‌ای است که فعالیت رمز ارزها را جرم تلقی کند. این لایحه علاوه بر غیرقانونی خواندن معامله و استخراج انواع رمز ارزها، نگهداری آنها را نیز ممنوع خواهد کرد.

طبق این قانون سرمایه‌گذاران کریپتو فرصتی شش ماهه برای نقد کردن دارایی‌های خود بدون هیچگونه عواقب قانونی خواهند داشت. تاکنون جزییات مربوط به احتمال زندانی شدن افرادی که از این لایحه‌ی سختگیرانه پیروی نکنند منتشر نشده است.

این تصمیم در نوع خود بزرگترین محکومیت رمز ارزها در کشوری با اقتصاد کلان است. پیش از این معامله‌ی رمز ارزها در چین از سپتامبر ۲۰۱۷ ممنوع اعلام شد، با این وجود شهروندان این کشور می‌توانستند این نوع دارایی را بدون منع قانونی نگهداری کنند.

این لایحه احتمالا شامل حال رمز ارز بومی هند نخواهد شد، زیرا اکثریت حاکم در مجلس تحت رهبری نخست وزیر Narendra Modi هستند.

سیگنال‌های متناقض هند در ممنوعیت رمز ارزها

ممنوعیت بیت‌کوین در هند از سال ۲۰۱۹ آغاز شد

تیمی از مقامات دولتی در ابتدای سال ۲۰۱۹ لایحه‌ای را پیش‌نویس نمودند که به موجب آن برای هر شخص حقیقی یا حقوقی که به استخراج، نگهداری، انتقال و صدور رمز ارزها مبادرت ورزد حبس ۱۰ ساله‌‌ای تعلق می‌گرفت. با این وجود در حال حاضر نگهداری دارایی‌های کریپتو در هند قانونی است.

بانک مرکزی هند (RBI) در آپریل سال ۲۰۱۸ تعامل شرکت‌های مالی را با صرافی‌های رمز ارز ممنوع اعلام نمود، اما مدتی بعد یعنی در ماه مارس، دادگاه عالی هند این محدودیت را لغو کرد. هرچند دولت هند مجددا در ماه سپتامبر برای ممنوعیت رمز ارزها در این کشور قانون جدیدی را تدوین کرد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44635
دکمه بازگشت به بالا