ایستگاه خبر

سپرده‌های مشتریان کریپتویی بانک Signature از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشت!

سپرده‌های مشتریان رمز ارز اینک تقریبا ۱۶ درصد از کل سپرده‌ها را در بانک Signature نیویورک تشکیل داده است. این بانک در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که سپرده‌های مشتریان کریپتویی آن به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است که این دو برابر سپرده‌های بانک کالیفورنیایی رقیب یعنی Silvergate است. معاون بخش توسعه کسب و کار این بانک اعلام کرده که آنها اینک به بازیگری برجسته در این صحنه تبدیل شده‌اند. او در ادامه ابراز داشته که دارایی‌های دیجیتال و رمز ارز‌ها در آینده نیز موجود خواهند بود و پدیده‌ای زودگذر نیستند.

مدیرعامل این بانک نیویورکی ابراز داشته که پلتفرم پرداخت بلاک چینی آنها عامل اصلی این رشد بوده است. او معتقد است که پذیرش موسساتی باعث رشد و پیشرفت بیشتر در این فضا خواهد شد. مشتریان برجسته‌ای در میان مشتریان این بانک قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به Voyager Digital Holdings، Polychain Capital و bitFlyer USA اشاره کرد.

مدیرعامل بانک Signature اظهار داشته که این بانک کار بانکداری پنج صرافی اول رمز ارز را انجام می‌دهد و اینک می‌خواهد سرویس‌های بانکداری خرد را از طریق آنها ارائه دهد. شایان ذکر است که بانک Silvergate به صرافی‌هایی مانند کوین بیس، Kraken و بیت استمپ سرویس می‌دهد، اما صرافی‌ها به منظور اینکه مشتریان جدید را سریع‌تر جذب کنند، اغلب بیش از یک شریک بانکی دارند.

Signature به تنهایی توانسته است که در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ حدود ۲.۵ میلیارد دلار سپرده بدون سود را اضافه کند. سازمان‌های کریپتویی اغلب منبعی غنی از سپرده‌های کم هزینه برای بانک‌هایی هستند که از آنها استقبال کرده‌اند. Signature خود را به عنوان بانکی برای افراد ثروتمند و موسسات می‌بیند. کسب و کار بانکداری کریپتویی این بانک تا کنون توجه زیادی را به خود جلب نکرده است.

این سپرده‌ها برابر با همه سپرده‌های سازمان‌های کریپتویی در این بانک نیستند زیرا بانک مذکور دارای کسب و کار‌های بسیار دیگری نیز است. کل سپرده‌های این بانک دوره به دوره در حال افزایش است. هزینه متوسط سپرده‌های این بانک و هزینه متوسط وجوه بانک مذکور در سه ماه پایانی ۲۰۲۰ به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

نظر شما چیست؟ آیا رویدادی که در این نوشتار مورد بحث قرار گرفت باعث ترغیب بانک‌های بیشتری به اکوسیستم رمز ارز و بلاک چین خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43346
دکمه بازگشت به بالا