ایستگاه خبر

Binance فعالیت استیبل کوین GBP خود را متوقف می‌کند

صرافی رمزارز Binance  استیبل کوین GBP خود را، BGBP که با نسبت ۱ به ۱ با پوند انگلیس گره خورده است، از عرصه خارج می‌کند.

فعالیت این استیبل کوین، فردا بیش از یک سال پس از آنکه Binance در ژوئیه ۲۰۱۹ برای اولین بار آن را وارد لیست کرد، به پایان می‌رسد. این صرافی همچنین آخرین جفت تجاری خود  BGBP – BGBP / USDC  را نیز از لیست خارج می‌کند.

سخنگوی Binance به The Block گفت که BGBP اولین آزمایش این صرافی روی یک استیبل کوین با پشتیبانی فیات بود و بیشتر به منظور اثبات مفهوم بود.

سخنگوی گفت: این کار جواب داد ، اما روند صدور / بازخرید چندان. کاربرپستد نبود. به این ترتیب، برای ارائه خدمات بهتر به کاربران خود، ما BGBP را متوقف کرده‌ا‌یم و کاربران را به سمت سایر GBP‌های موجود هدایت خواهیم کرد.

||بیشتر بخوانید: گزارش بلاک چین در مورد مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)||

در واقع، استیبل کوین GBP بایننس بر خلاف همتای USD خود BUSD، یک وایت لیبل از استیبل کوین Paxos است و روند بازخرید آسان‌تری نسبت به BGBP دارد، توسط Binance صادر شده است.

همچنین به نظر می‌رسد تقاضای زیادی برای BGBP وجود ندارد. بر اساس CoinMarketCap، این استیبل کوین فقط در حدود ۷۰۰،۰۰۰ پوند عرضه دارد. به عنوان مثال، BUSD بیش از ۶۶۲ میلیون دلار در گردش عرضه دارد.

دلیل احتمالی دیگر برای توقف BGBP می‌تواند بسته شدن Binance Jersey در اواخر این ماه باشد. علاوه بر این، لازم به ذکر است که اعلامیه Binance پیش از پیش‌نویس مقررات استیبل کوین توسط انگلیس ارائه شده بود. خزانه‌داری این کشور می‌خواهد استیبل کوین‌ها را با همان استانداردهای روش‌های پرداخت رقیب تنظیم کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42070
دکمه بازگشت به بالا