ایستگاه خبر

دموکرات‌ها برای نجات بازار، دلار دیجیتالی می‌سازند!

در میان بحث و گفتگوهای متناقض درباره بسته کلان انگیزشی در پاسخ به وضعیت بازار بعد از همه‌گیری جهانی کروناویروس، دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال اجرای طرح دلار دیجیتالی برای ساده‌سازی پرداخت‌ها به شهروندان آمریکایی، خارج از سیستم مالی سنتی هستند.

دلار دیجیتالی برای پرداخت مستقیم به خانواده‌ها

پیش‌نویس قانونی که از ۲۳ مارس در جریان است، ایجاد کیف پول دیجیتالی را برای شهروندان آمریکایی پیشنهاد می‌کند. بانک مرکزی آمریکا این طرح را در بخشی تحت عنوان «پرداخت مستقیم انگیزشی برای خانواده‌ها» قرار خواهد داد.

در بخش یاد شده، برای هر بزرگسال که کمتر از ۷۵۰۰۰ دلار در سال درآمد داشته باشد، ماهیانه ۲۰۰۰ دلار در نظر گرفته می‌شود که حداقل هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. این پرداخت‌ها تا زمان بهبودی اقتصاد ادامه خواهد یافت.

بسته کلان انگیزشی و بن‌بست فعلی

به نظر می‌رسد طرح اولیه این لایحه از دفتر سخنگوی مجلس، نانسی پلوسی (D-CA) می‌آید. بلومبرگ لا (Bloomberg Law) تاریخ اولیه این لایحه را ۲۲ مارس اعلام کرده است. این لایحه بسیار کلان است و سندهای موجود در آن به بیش از هزار صفحه می‌رسد و هدف آن توزیع بیش از  ۱.۸ تریلیون دلار است.

در ۲۲ و ۲۳ مارس، دموکرات‌ها در مجلس سنا مانع از اجرای لایحه‌ی جمهوری‌خواهان (که هیچ اشاره‌یی به دلارهای دیجیتال نمی‌کرد) شدند. دموکرات‌ها این لایحه را به خاطر حمایت از کمک‌های مالی به مشاغل بزرگ و نادیده گرفتن شهروندان، مورد انتقاد قرار دادند.

در انتهای روز کاری بیست‌وسوم مارس، انتظار می‌رفت نانسی پلوسی یک لایحه پیشنهادی به شکل محرک مالی به ارزش ۲.۵ ترلیون دلار ارائه دهد. Cointelegraph با دفتر پلوسی و نمایندگان دیگر در تماس بوده اما تا زمان انتشار این خبر هیچ پاسخی دریافت نکرده است. در صورت هر پاسخی از نمایندگان، این مقاله به روز خواهد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37796
دکمه بازگشت به بالا