ایستگاه خبر

برای اولین بار، توسعه پروتوکل FATF برای ردیابی انتقال رمزارز توسط بانک ING

بانک ING،‌ یک بانک مستقر در هلند که میل شدیدی به بلاکچین دارد، یک پروتوکل را ایجاد کرده که به الزامات قانون سفر FATF برای صرافی‌های رمزارز و شرکت‌هایی که به دارایی‌های دیجیتال سر و کار دارند، کمک می‌کند.

به نقل از خبرگزاری Coindesk، این راه حل توسط ING که در حال حاضر معروف به پروتوکول قانون سفر (TRP) است، توسط شرکت‌های Fidelty،Standard Chartered، ‌‌BitGo و چندین شرکت دیگر در فضای رمزارز و رمزنگاری مورد حمایت قرار گرفته است.

توصیه FATF در اکتبر ۲۰۱۸ مبنی بر شامل کردن ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASPs) در محدوده دستورالعمل مبارزه با پولشویی ، باعث شده است تا تعدادی راه حل فنی و یک استاندارد پیام رسانی ارائه شود. با این حال ، این اولین بار است که یک بانک در ارائه یک راه حل قانون سفر رمزارز دخالت دارد.

هروه فرانسوا ، سرپرست نوآوری‌های بلاکچین در دارایی های دیجیتال در بانک ING، به خبرگزاری CoinDesk گفت:

“ING، به عنوان یک رهبر نوآوری در بلاکچین، فرصت‌های فزاینده‌ای را با توجه به دارایی‌های دیجیتال در هر دوی توکن‌ها با پشتوانه دولتی و توکن‌های اوراق بومی می بیند. با یک رویکرد نظارتی برای اولین بار، ما به طور جدی با کارگروه‌های مختلفی از استانداردسازی این اکوسیستم در حال ظهور و در نهایت پذیرش توده‌ها حمایت ‌می‌کنیم.”

یک منبع نزدیک به این بانک گفته است که این بانک در سال گذشته به دنبال یافتن راه‌حل‌هایی برای «توصیه ۱۶ FATF» برای دارایی های دیجیتال بوده است. برنامه این بوده است که ببینند صنعت به کجا می رود و این که بانک‌ها با چه فرصت‌هایی برای نقش‌آفرینی در این فضا مواجه هستند.

نقش بانکداری

این پروتکل دارای یک API RESTful (انتقال دولتی نمایندگی) است که اساساً راهی برای انتقال داده از یک مکان به مکان دیگر در اینترنت است. شرکت کنندگان در VASP (ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی) باید بتوانند ورودی‌های آدرس را منتشر کنند. با انجام این کار آنها هویت و داده‌های مرتبط با آن آدرس را انظباق می‌دهند.

این منبع نزدیک به این بانک با اشاره به سیستم پیام رسانی بین بانکی گفت:

“شما می‌توانید آن را با SWIFT مقایسه کنید که می‌تواند برای اهداف خصوصی و یا به عنوان یک کد متن باز باشد و به عنوان روشی برای تبادل اطلاعات تراکنش توسط عموم مورد پذیرش قرار گیرد.”

هنگامی که صحبت درباره بلاکچین است، بانک ING همواره از نوآوران در این زمینه بوده است. آن‌ها عمیقا درگیر فناوری‌های ارتقای حریم خصوصی مثل اثبات دانایی صفر بوده‌اند. البته فعالیت‌های آن‌ها در این امور، همیشه در طرف شرکت‌ها بوده است.

مدیر ارشد فناوری در شرکت BitGo، بن چان، اشاره کرده:

“شرکت برای ارائه یک راه حل واحد برای پیروی از قانون سفر به مشتریان متعهد است و برای دستیابی به این راه‌حل،‌ پروتوکل‌های مختلف را ادغام خواهد کرد. ما از راه‌حل TRP حکایت می‌کنیم زیرا متن باز، شفاف و ساده است و با آن می‌توانیم سریعا راه‌حلی برای مشتریان ارائه و الزامت قانون سفر FinCEN را برآورده سازیم.”

اعضای دیگر کارگروه TRP شامل Crypto Broker AG، Metaco، ۲۱ Analytics و گروه OSL/BC هستند.

https://coiniran.com/?p=39653
دکمه بازگشت به بالا