ایستگاه خبر

سرمایۀ ۵۰۰ میلیون دلاری Immutable برای حمایت از پروژه‌های NFT و بازی‌های Web3

پلتفرم مقیاس‌پذیری استرالیایی Immutable اقدام به افتتاح یک صندوق توسعه‌هنده و سرمایه‌گذاری پرمخاطره‌ به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار کرده است. این بودجه به شرکت‌هایی اختصاص خواهد یافت که در مسیر بهبود و گسترش شبکه‌های وب۳ و پروژه‌های مربوط به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) فعالیت می‌کنند.

صندوق نیم میلیارد دلاری

Robbie Ferguson، هم‌بنیان‌گذار و ریاست Immutable، در مصاحبه‌ی خود با TechCrunch هدف اصلی شرکت خود را اعمال نوآوری‌ها در بخش بازی‌سازی وب۳ بیان داشت، وی افزود که این صندوق ۵۰۰ میلیارد دلاری را دراختیار توسعه‌دهندگانی قرار می‌دهد که درحال ساختن بازی‌های بلاک‌چینی و استات‌آپ‌های NFT هستند.

وی با اعتقاد به اینکه ارزش این بخش از فناوری در آینده‌ی نزدیک معادل با ۱ تریلیون دلار خواهد بود خاطرنشان کرد که دو صنعت فیلم‌سازی و موسیقی نیز به‌ زودی در این شبکه حضور خواهند یافت. دارایی‌های این صندوق ازسوی چند تن از شرکای Immutable و ترازنامه‌ی نقدی این شرکت تامین شده است. برخی از برجسته‌ترین سرمایه‌گذارن این صندوق عبارت‌اند از: Animoca Brands ،GameStop ،BITKRAFT ،Arrington Capital و Double Peak.

Ferguson معتقد است که بالاترین نرخ رشد در بازارهای آتی به استودیوهای کوچک بازی‌سازی حال حاضر تعلق خواهد داشت، در نتیجه شرکت‌های بازی‌سازی بلاک‌چینی بیشتری در فضای وب۳ حضور خواهند یافت.

تلاش‌های گذشته‌ی Immutable

در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) خواندیم که Immutable موفق به جذب ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه شد و ارزشش به ۲.۵ میلیارد دلار رسید. این کمک مالی ازسوی موسسه‌ی بزرگ سرمایه‌گذاری سنگاپوری Temasek تامین شد.

به گفته‌ی این شرکت بودجه‌ی فوق به توسعه‌ی هرچه بیشتر تیم‌های حاضر در استودیوی بازی‌سازی Immutable اختصاص خواهد یافت که سازنده‌ی عناوین بلاک‌چینی محبوبی ازقبیل Guild of Guardians و Gods Unchained بوده است.

پیشنهاد مطالعه: گیم فای (GameFi) چیست؟ چگونه از بازی‌های Play to Earn کسب درآمد کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=57361
دکمه بازگشت به بالا