ایستگاه خبر

همکاری Immutable و پالیگان با هدف ساخت شبکه جدید zkEVM دراتریوم

شرکت سازنده بازی‌های وب ۳.۰ ایموتبل (Immutable) ضمن همکاری استراتژیک با پلتفرم بلاکچین لایه ۲ پالیگان گیمرها و توسعه‌دهندگان بیشتری را وارد فضای Web3 کند.

همکاری استراتژیک بین شبکه‌های رقیب

مشارکت استراتژیک بین دو شرکت پیشرو در فضای بلاکچین بر ایجاد یک شبکه مقیاس‌پذیر جدید در اتریوم برای سازگاری پالیگان zkEVM با پلتفرم Immutable متمرکز است. این پروژه به دنبال سرعت بخشیدن به نوآوری و پذیرش در فضای بازی‌های دیجیتالی جدید است.

پلتفرم Immutable و مقیاس‌بندی تراکنش‌های اتریوم

از آنجایی که ترافیک بالای بلاکچین اتریوم اغلب باعث ازدحام شبکه می‌شود و هزینه‌های کلی را بیشتر می‌کند، این همکاری به Immutable کمک می کند تا ماشین مجازی بی‌نیاز از دانش اتریوم خود (zkEVM) را روی بلاکچین پالیگان راه‌اندازی کند. با فناوری zkEVM پالیگان، هزینه‌های تراکنش بدون از دست دادن سازگاری با لایه اول اتریوم کاهش می‌یابد.

در نتیجه، بازی‌های آینده، برای استودیوهای سازنده بسیار سریع‌تر، آسان‌تر و کم‌ریسک‌تر خواهد بود، بدون اینکه ایموتیبل مجبور باشد بلاکچین جایگزین خود را بسازد. همچنین توسعه دهندگان مستقل بیشتری را به مشارکت در بازی‌های وب ۳ ترغیب می‌کند.

Immutable و پالیگان پیشتر رقیب، اکنون شریک

این همکاری در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی در روز دوشنبه اعلام شد، جایی که رابی فرگوسن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Immutable به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت کرد و ادعا کرد این مشارکت توانایی‌ها و فناوری های دو شرکت را ترکیب می‌کند و منجر به مقیاس صد تا هزار برابری معاملات می‌شود.

اگرچه شبکه‌های مقیاس‌پذیری Immutable X و پالیگان با هم رقابت می‌کنند، اما هر دو مدیر، به‌جای رقابت با هم به عنوان رقبای لایه ۱ ،  به هدف مشترکشان برای مقیاس‌پذیری اتریوم پی بردند. بنابراین آن‌ها به جای ایجاد یک شبکه جدید و سفارشی، برای گسترش قابلیت‌های اتریوم با هم متحد شدند.

پیشنهاد مطالعه: پالیگان (Polygon) چیست؟ معرفی ارز MATIC و شبکه پالیگان

 

Source

https://coiniran.com/?p=61747
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x