ایستگاه خبر

افزایش علاقه‌ به DeFi در میان سازمان‌های با تراز مالی بالا

طبق مطالعه جدید Crypto.com و BCG Platinion، علاقه‌ به DeFi در میان شرکت‌های مالی سنتی برای بهبود خدمات خود و ایجاد جریان‌های درآمد جدید در حال افزایش است.

گزارش Crypto.com نشان دهنده علاقه گسترده به DeFi است
در این گزارش مشترک، بیش از ۴۰۰ شرکت مالی فعال در حوزه‌ی بیمه، بانک و تجارت در سراسر اروپا مورد بررسی قرار گرفتند تا از چالش‌ها و فرصت‌های پذیرش DeFi مطلع شوند.

این گزارش افزایش علاقه به DeFi را در بین مؤسسات مالی سنتی کشف کرد و ۸۶ درصد از شرکت‌ها در حال حاضر برای بهبود خدمات موجود، فناوری های مبتنی بر رمزارز را اجرا یا ارزیابی می‌کنند. Kris Marszalek ، بنیانگذار و مدیرعامل Crypto.com گفته است:‌
«این تحقیق نشان می‌دهد که پذیرش DeFi فقط به صنعت بلاکچین محدود نمی‌شود. مؤسسات مالی سنتی در هر اندازه‌ای، DeFi را نه به‌عنوان یک تهدید رقابتی بلکه به‌عنوان ابزاری ارزشمند برای ارائه خدمات مالی غیرمتمرکز و کارآمد ارزیابی می‌کنند. این در گزارش افزایش تمایل نسبت به DeFi و نقش مهم آن در برنامه‌های آینده برای اکثریت قریب به اتفاق مؤسسات نشان داده می‌شود.»

|| بیشتر بخوانید: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi) ||

از بین شرکتهای مورد بررسی، بیش از ۷۰٪ آنها با ترازنامه بالای ۱۰ میلیارد پوند (۱۲.۹ میلیارد دلار) نوعی از DeFi را در تجارت خود ارزیابی یا قبلاً اجرا کرده‌اند.

این مطالعه مباحث امنیتی را به عنوان یک مانع حیاتی برای پذیرش گسترده برجسته می‌کند.

در این گزارش آمده است که برای ۷۰٪ از شرکت‌ها، ابتدا باید نگرانی‌های مربوط به امنیت سرمایه‌شان در برابر کلاهبرداری‌ها برطرف شود. پس از مسائل امنیتی، ۶۱٪ از شرکت کنندگان در نظرسنجی، تهدیدهای نظارتی را نیز به عنوان یک مانع دیگر عنوان کرده‌اند.

با وجود این موانع، اعتماد قوی بسیاری از شرکت‌ها به DeFi جلب شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41581
دکمه بازگشت به بالا