ایستگاه خبر

اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین سقوط ۵۰ درصدی ماه مارس را دوباره تجربه خواهد کرد

پس از سقوطی که منجر به کاهش تقریباً ۲۰۰۰ دلاری شد، قیمت بیت کوین نشانه‌هایی از ثبات را نشان می‌دهد. با این حال، با توجه به نمودار مقایسه قیمت BTC در ماه مارس و سپتامبر، ممکن است سقوط تازه‌ای برای بیت کوین در راه باشد.

چرا قیمت بیت کوین هفته گذشته سقوط کرد؟
چندین دلیل احتمالی را می‌توان به سقوط تقریباً ۲۰ درصدی بیت کوین نسبت داد. همانطور که CryptoQuant گفته بود، فروش ماینرها یکی از قوی‌ترین احتمالات است. پس از افت قیمت، آماری به اشتراک گذاشته شد که نشان می‌داد استخراج‌کنندگان عمده‌ی بیت کوین مانند Poolin ،Slush و غیره مقدار زیادی از بیت کوین خود را نقد کرده‌اند.
سقوط وال استریت ممکن است هفته گذشته فروش بازار بیت کوین را نیز متأثر کرده باشد. شاخص‌های اصلی سهام ایالات متحده مانند S&P 500 ،Nasdaq و Dow Jones Industrial Average به طور قابل توجهی رشد کردند. از آنجایی که BTC ارتباط نزدیکی با سهام دارد، ناخواسته این اثر به بازارهای رمزارز وارد شده است.

ظاهراً معامله‌گران و سرمایه‌گذاران پس از صعود حماسی دلار آمریکا سرمایه خود را به پول نقد تغییر دادند.

نمودار مقایسه علائم مشکلی را نشان می‌دهد
نمودار مقایسه عملکرد قیمت بیت کوین در هنگام سقوط پنجشنبه سیاه در اواسط مارس ۲۰۲۰ و آخرین این نمودارها علائم نگران‌کننده‌ای را نشان می‌دهد.

گراف - کوین ایران

در ماه مارس، بازار رمزارزها سقوط کرد، و بیت کوین به ۳۶۰۰ دلار کاهش یافت. البته در کنار بازارهای سهام جهانی به سرعت بهبود یافت. با این حال، کاهشی شدید باعث شد سرمایه بسیاری از سرمایه‌گذاران منحل شود، زیرا کسی تصور کاهش شدید این بزرگی را نداشت.

به نظر می‌رسد بیت کوین نسبتاً متزلزل باشد و در زمان نوشتن این مقاله، به زیر سطح حمایتی ۱۰،۰۰۰ دلاری رسیده است. در زیر این سطح یک شکاف CME وجود دارد که منتظر پر شدن است و بسیاری بر این باورند که قیمت واقعی بیت کوین در اینجاست.

تمایلات صعودی نیز وجود دارد
اگرچه قیمت BTC در زمان نوشتن این مقاله متغیر به نظر می‌رسد، اما برخی از تحلیلگران رمزارز فکر می‌کنند که بدترین وضعیت را پشت سر گذاشته‌ایم.

جوش راجر، تحلیلگر مشهور، در مورد احتمال افت نرخ بیت کوین تا سطح ۸۵۰۰ دلار (حدود ۳۰ درصد افت) اظهار کرد، به نظر نمی‌رسد که چنین چیزی اتفاق بیفتد. وی گفت که با وجود پشتیبانی قوی در حدود ۱۰،۰۰۰ دلار، احتمال کمی دارد که زیر ۱۰ هزار دلار بماند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41064
دکمه بازگشت به بالا