ایستگاه خبر

دسترسی به شبکه بیتکوین برای تمام دنیا با Blockstream Satellite

تا به امروز فناوری باعث تحولات بسیاری در صنایع مختلف شده و این روزها توانسته انقلابی در صنعت پول و نحوه ذخیره و جابجایی آن بوجود بیاورد.

در کمتر از یک دهه بیتکوین توانسته بطور قابل ملاحظه ای در بین مردم مورد پذیرش قرار بگیرد و حالا در مرکز نوآوری هاست و سردمدار تغییرات اساسی در آینده پول است. برای سرعت بخشیدن در رسیدن به آن آینده، Blockstream مفتخر است Blockstream Satellite را معرفی کند؛ قدمی دیگر به سمت این هدف که هر فردی در این سیاره بتواند از بیتکوین استفاده و درآن مشارکت کند.

Blockstream Satellite اولین سرویس در جهان است که تراکنش ها و بلاک های بیتکوین را توسط گروهی از ماهواره ها در فضا، بصورت real-time (در زمان واقعی یا درآنِ واحد)  گزارش می کند. با این سرویس، هر کسی می تواند بطور رایگان و در هرکجای دنیا که باشد به شبکه بیتکوین دسترسی پیدا کند. این افراد شامل کسانی که به دلیل در دسترس نبودن اینترنت و یا عدم توانایی در تهیه آن به اینترنت متصل نیستند نیز می شود؛ که این افراد چیزی حدود ۴میلیارد نفر هستند. (در حال حاضر دسترسی به شبکه بیتکوین از طریق اینترنت است و افرادی که اینترنت ندارند امکان دسترسی به این شبکه را نیز ندارند.)

Blockstream Satellite که امروز کار خود را شروع کرده در دو سوم از کره زمین در دسترس است و تا پایان سال، تمام نقاط را پوشش می دهد و در دسترس همه افراد این سیاره قرار خواهد گرفت. با افزایش دسترسی تعداد بیشتری از افراد به بلاکچینِ بیتکوین از طریق Blockstream Satellite، انتظار می رود که پذیرش این دیجی ارز و همچنین موارد استفاده از آن افزایش یابد و در عین حال باعث تقویت پایداری و قدرت کلی شبکه بشود.

بیتکوین سیستم های متعارف را مختل و باعث بهبود آن ها می شود

از زمان ساخته شدن بیتکوین در سال ۲۰۰۸، این دیجی توانسته تخیلات، ابتکار و نوآوری افرادی همچون سرمایه گذاران، طرفداران فناوری و نوآوران بسیاری را جلب کند. این افرادِ آینده نگر ارزش ارز دیجیتالی و سیستم پرداختی که توسط هیچ دولت، شرکت و یا بانکی کنترل نمی شود بلکه هر کاربر مستقیما مالک پول خود است را می دانند.

محدودیت های سیستم های مالی سنتی مثل ارزهای متداول را در نظر بگیرید. قرن هاست که ارزها توسط دولت ها ایجاد و کنترل می شود و مردم کوچکترین دخالت و کنترلی بر نحوه کارکرد دارایی خود نداشته اند. در زمان های مختلف ارزها شکست خورده اند و مردمی که به آن ارز اعتماد کرده بودند را به ناکامی می کشاندند.

بعنوان مثال کشور ونزوئلا یک نمونه بارز از این موضوع است. در اوایل سال میلادی جاری، این کشور بدلیل سقوط اقتصادی و بحران های مالی، متحمل تورم بسیار بالایی شد. همچنان نوسانات ارز ونزوئلا ادامه دارد.

هند نیز اخیرا با یک فاجعه ارزی روبرو بوده. این اتفاق زمانی رخ داد که دولت هند اعلام کرد که ۸۶درصد از پول های نقد در حال گردش دیگر قابل استفاده نیستند و یا باید سپرده شوند، یا به اسکناس های جدید تبدیل شوند. این تصمیم که جهت مقابله با فساد اقتصادی و ثروت های غیرقانونی بود باعث ایجاد یک شُک بزرگ در اقتصاد کشور شد و همچنین میزان خرج شدن پول در کشور را کاهش داد؛ این موضوع همچنین باعث کمبود نقدینگی، ایجاد صفوف طولانی در بانک ها، از کار افتادن کسب و کارها و بسیاری نکته منفی دیگر شد.

بحران های ارزی از این قبیل باعث روی آوردن هرچه بیشتر مردم به بیتکوین می شود؛ چرا که بیتکوین به مردم آزادی و امکان کنترل مستقیم بر روی دارایی خود را می دهد.

برخی دیگر از سیستم های مالی فعلی را در نظر بگیرید؛ سیستم هایی مثل بانکداری آنلاین، کارت های اعتباری و PayPal که همگی مزایای خاص خود را دارند اما همچنان توسط موسساتی کنترل می شوند که می توانند محدودیت ها و موانعی در استفاده از آن ها ایجاد کنند. بیتکوین این نوع از کنترل ها را از بین می برد و به مردم اجازه می دهد تا بطور کاملا امن و بدون آنکه نیازی به ثبت نام برای یک حساب بانکی، گرفتن کارت اعتباری و یا اعتماد به یک شخص ثالث باشد، به هر فرد دیگری پرداخت داشته باشند.

رشد جهانی بیتکوین باعث ایجاد ارزش هایی جدید، ایدئولوژی های جدید و ابزارهای جدید در دنیا می شود. بیتکوین غیرمتمرکز است و قدرت خود را از مردم بدست می آورد. هیچ مرزی ندارد، نهاد قانونی ندارد و هیچ فرد خاصی آن را کنترل نمی کند. افراد از طریق بیتکوین نیازی به گرفتن مجوز از هیچ فرد دیگر یا نهادی برای ارسال تراکنش به افراد و شرکت های مختلف ندارند. این موضوع به کاربران آن، فروشنده ها و حتی کل اقتصاد، امکانات فراوانی را فراهم می کند.

Blockstream Satellite بیتکوین را جهانی تر می کند

همانطور که اینترنت باعث انقلابی در ارتباطات، تبلیغات، انتشار و سایر صنایع شد، بیتکوین نیز در حال ایجاد انقلابی در پول و جابجایی ارزش است. شبکه بیتکوین بصورت همتا به همتا و بدون وجود شخص ثالث عمل می کند. کاربران را در سطح دنیا با یکدیگر مرتبط می سازد و فرصت یکسانی در اختیار همگان قرار می دهد.

رفتن به آینده اقتصادی که غیرمتمرکز، بدون نیاز به اجازه و امن باشد، به راحتی و با سرعت امکان پذیر نیست. اما همانند تمام ایده ها و فناوری های نوظهور و انقلابی، این فناوری نیز ارزشش را دارد. اینترنت نیز طی یک روز ساخته و همگانی نشد.

برای اینکه بیتکوین واقعا باعث ایجاد تغییرات اساسی شود باید همه جا و در دسترس همه برای استفاده باشد. Blockstream Satellite با ایجاد امکان دسترسی به شبکه با هزینه بسیار پایین تر، سعی در ایجاد چنین چیزی دارد. می توانید با مراجعه به وبسایت این پروژه اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : blockstream

https://coiniran.com/?p=7790
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x