ایستگاه خبر

طرح ابتکاری بلاک چینی IBM برای پرداخت حقوق و دستمزد آموزگاران در بنگلادش

آی‌بی‌ام اعلام کرد که توسعه‌ی یک دفترکل توزیع‌شده برای پیاده‌سازی نظام حقوق و دستمزد آموزگاران مدارس ابتدایی بنگلادش را در دستور کار خود قرار داده است.

این طرح که هم‌اکنون در فاز طراحی مفهومی قرار دارد، مشتمل بر شبکه‌ای از آموزگاران و دیگر ذینفعان روی پلتفرم بلاک چینی آی‌بی‌ام است که در آن اطلاعات حقوق و دستمزد آموزگاران، بارگذاری می‌شود تا هم از صحت ذخیره‌سازی آن‌ها اطمینان حاصل شود و هم از دستکاری آن‌ها جلوگیری به عمل آید.

آن‌طور که پیداست، این طرح با همکاری شواری کامپیوتر بنگلادش موسوم به BCC که امر نظارت بر سیاست‌های فناوری اطلاعات در این کشور را بر عهده دارد، اجرا می‌شود.

دبیر اجرایی شورای BCC در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است:

ما بر این باوریم که بلاک چین می‌تواند درجه‌ی اعتماد به سامانه‌های پرداخت الکترونیکی حقوق و دستمزد را افزایش دهد؛ چرا که قادر است تضمین کند که پرداخت‌ها بر اساس اطلاعات دقیق و معتبر انجام می‌شوند.

وی در ادامه پیش‌بینی کرده است که طرح یادشده می‌تواند الهام‌بخش اجرای طرح‌های ابتکاری بیشتری در حوزه‌ی بلاک چین توسط دولت بنگلادش باشد. وی افزوده است:

موفقیت این طرح، احتمالا دیگر نهادها را ترغیب می‌کند تا به دنبال کاربردهای دیگری برای پلتفرم بلاک چینی ما بگردند و این می‌تواند ماموریت و رسالت شورای BCC را برای تحول خدمات دیجیتالی دولت به تحقق نزدیک‌تر کند.

Source

https://coiniran.com/?p=39444
دکمه بازگشت به بالا