ایستگاه خبر

پلتفرم بلاکچین IBM، و ارائه گزینه قرارداد غیرمتمرکز هوشمند

IBM در حال به روزرسانی بلاکچین سازمانی خود برای ارائه گزینه جدید مدیریت غیرمتمرکز برای مشتریان است که به طرفین معامله اجازه می‌دهد پارامترهای قرارداد هوشمند را پیشنهاد و اصلاح کنند.

شرکت فناوری اطلاعات تراشه آبی هفته گذشته اعلام کرد که پلتفرم بلاکچین IBM می‌تواند تغییرات Hyperledger Fabric 2.0 را اعمال کند و ادعا دارد که امنیت و قابلیت استفاده کلی را بهبود می‌بخشد. IBM علاوه بر بهبود عملکرد و حفظ حریم خصوصی داده‌ها، در یک پست وبلاگ گفت که این به روزرسانی به‌طور کامل حاکمیت قرارداد هوشمند این پلتفرم را تغییر می‌دهد.

IBM Blockchain Platform از Hyperledger Fabric 2.0 پشتیبانی خواهد کرد و همچنان به قابلیت‌های جدید خود اضافه خواهد کرد. علاوه بر این، این پلتفرم به کاربران این امکان را می‌دهد تا انتخاب کنند که می‌خواهند از  کدام نسخه استفاده کنند و خواهند توانست از یک نسخه به نسخه دیگر مهاجرت کنند.

در نسخه ۱.۰ Hyperledger، حاکمیت قرارداد هوشمند تا حد زیادی متمرکز است. توانایی پیشنهاد پارامترهای جدید برای یک نهاد محفوظ است، در حالی که همه طرف‌های دیگر با انتخاب باینری مواجه هستند که یا آنها را به صورت موجود بپذیرند یا از آنها به طور کامل امتناع کنند و خود را از معامله در حال انجام خارج نمایند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که نسخه Hyperledger 2.0 یک مدل غیرمتمرکز را اضافه می‌کند که در آن چندین طرف می‌توانند پارامترها را قبل از فعال شدن معامله پیشنهاد و اصلاح کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38813
دکمه بازگشت به بالا