ایستگاه خبر

Hyperledger و Linux در صدد ارائه یک دوره آموزشی گسترده آنلاین بلاکچین

Hyperledger  در همکاری بین المللی با شرکت های بزرگ و استارت-آپ های جوان وبا مشارکت Linux Foundation، در حال راه اندازی یک دوره آموزشی آنلاین نوین و گسترده رایگان (MOOC) برای پاسخگویی به مطالبات جهانی پر شتابِ آموزش در زمینه بلاکچین می باشد.

سرعت پیشرفت بازار فناوری “بسیار هیجان انگیز” و در حال گسترشِ بلاکچین و افزایش محبوبیت آن، موجب دشوار شدن همگامی سیستم آموزشی موجود با مطالبات در این زمینه شده است.

Brian Behlendorf مدیر اجرایی Hyperledger در بیانیه ای گفت:

“علاقه مندی به فناوری بلاکچین در حال گسترش است. توسعه دهندگان نرم افزار، تیم های تولید محصولات، و مدیران کسب وکار به شدت مشتاق کشف و درک چگونگی رفع مشکلات دنیای واقعی توسط این فناوری هستند.”

“نخستین دوره آموزشی مقدماتی برای مخاطبان فنی و غیر فنی در جهت رشد و یادگیری سریع و بهره برداری از آن برای رفع نیازهای کسب کارشان طراحی شده است.”

The Linux Foundation، به عنوان مسئول آموزش و تأیید توسعه دهندگان نرم افزارهای متن باز، قصد دارد با همراهی جامعه جهانی متن باز و با ایجاد بزرگترین انجمن تکنولوژی در تاریخ، دشوارترین مشکلات فناوری را مرتفع سازد.

MOOC، به عنوان یک پلتفرم آموزش رایگان آنلاین که در سال ۲۰۱۲ توسط MIT و Harvard University آغاز به کار نمود، در وبسایت edX.org قرار خواهد گرفت. این سایت حاصل تلاش مشترک بیش از ۵۰ دانشگاه و دانشکدۀ تراز اول دنیا می باشد.

MOOC برای مخاطبان فنی و غیر فنی طراحی شده است

پیش از این برخی از دانشگاه ها مانند، the University of Edinburgh، MIT، Stanford، University of California Berkeley و Princeton University شروع به ارائه دوره هایی آموزشی در زمینه فناوری بلاکچین و رمزارزها در سطح دانشکده نموده اند، در حالی که یک دانشگاه جدید بلاکچین در حال تطبیق دوره های آموزشی خود با حرفه ای هایی که به دنبال ارتقاء دانش خود هستند می باشد. دانشگاه نیکوزیا در قبرس ارائه دهنده اولین مدرک کارشناسی ارشد در زمینه ارزهای دیجیتالی است. اما این دوره ها در سطح  آموزشگاهی  وتنها به منظور تحصیلات تکمیلی و برای بازارهای در حد سطح دانش فارغ التحصیلان، طراحی شده اند.

در مقابل، Hyperledger’s  MOOC برای هر دو گروه مبتدیان و توسعه دهندگان آموزش دیده تنظیم و تعریف شده است، و شامل معرفی سازمان Hyperledger و پلتفرم های کلیدی کسب و کار آن از جمله Hyperledger Fabric و Sawtooth می باشد.

این امر ویژگی های کلیدی بلاکچین و فناوری های دفترکل غیرمتمرکز، پروژه های جاریِ Hyperledger و موارد استفاده مشترک، و همچنین تفاوت های میان انواع گوناگون پروژه های Hyperledger در زمینه های مالی، بانکداری، اینترنت اشیاء، زنجیره های عَرضه و فناوری های تولید را نیز پوشش می دهد.

این دوره آموزشی شامل چگونگی نصب” framework Hyperledger Fabric & Sawtooth ” و چگونگی ساخت برنامه های کاربردی ساده برای کنترل  قالب بندی Fabric و Swatooth می باشد.

پروفسور Anant Agarwal از دانشگاه MIT و مدیر اجرایی edX، طی بیانیه ای اشاره می کند:

“در دنیای امروز دیجیتال، به شکل فزآینده ای بلاکچین و Hyperledger به عنوان دو مهارت اصلی و کلیدی مطالبه می شوند. مشتاقان یادگیری درجامعه جهانی به ما گفته اند که به دنبال دوره هایی آموزشی، در جهت کمک به افزایش مهارت های مرتبط با کارشان که برای محل کار مدرن خود به آن نیاز دارند، می باشند. وما نیز  از همکاری مجدد با Linux Foundation در جهت ارائه یک دوره آموزشی پیرامون این موضوع مورد مطالبه، که ساخت و ساز بلاک های مورد نیاز برای کسب موفقیت در زمینه های مهیج و به سرعت در حال گسترش فناوری های بلاکچین را فراهم می سازد، هیجان زده هستیم.”

شمارگان مشاغل اخیر نشان می دهد که در شِش ماه گذشته تقاضا برای مشاغل مرتبط با رمزارز دوبرابر شده و به زودی نسبت به سال ۲۰۱۶ سه برابر نیز خواهد شد. بر اساس گزارش Angelllist، پست های شغلی رمزارز یکی از بزرگترین فرصت های استارت-آپ غیر شرکتی هستند.

در حال حاضر پیش ثبت نام باز و فعال است. و دوره آموزشی رایگان Hyperledger در تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ (در صورت تمایل به همراه گزینه ای برای دریافت گواهی تکمیل دوره آموزشی به مبلغ ۹۹ دلار) به طور کامل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source

https://coiniran.com/?p=8525
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x