بحث آزاد

آشنایی با هوبی توکن

هوبی یک صرافی رمزارز واقع در سنگاپور که در سال 2013 توسط مهندس سابق اوراکل به نام Leon Li ساخته شد و هوبی توکن ، توکن این صرافی است. این صرافی در ابتدا در چین تأسیس شد ولی پس از ممانعت دولت چین از معاملات بیت کوین در سال 2017  به سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن انتقال یافت. هوبی در حال حاضر از بیش از 280 مورد از رمزارزها  را پشتیبانی می کند و با داشتن 350 بیلیون ارزش توکن معامله شده روزانه، سومین صرافی رمزارز بزرگ دنیا محسوب می شود.

در جون سال 2018، تیم هوبی در مورد چین هوبی اطلاعیه داد که لجر صرافی خود را توزیع خواهد کرد. این صرافی همچنین از OTC و معاملات مشتقات/آتی نیز پشتیبانی می کند، که به تنهایی روزانه معادل 550 میلیون دلار معامله را پردازش می کند.

Huobi Tokenرمزارز اختصاصی هوبی می باشد، که در ژانویه سال 2018 به منظور تشویق کاربران صرافی هوبی ارائه شد. استفاده از این توکن که با نام اختصاری HT شناخته می شود، کاربران را بخاطر استفاده از این توکن با کاهش هزینه معاملات تشویق می کند. این توکن به اعضای VIP هوبی در پاسخ به ممنوعیت معاملات رمزارز توسط چین و کاهش فعالیت های معاملاتی پرداخت شد. Huobi Token یک سکه صرافی مثل سکه BNB بایننس است، بنابراین با هر رمزارزی در صرافی هوبی قابل معامله است و با داشتن آن می توانید حق رأی بدست بیاورید.

در مارچ 2019، تیم هوبی Huobi Prime را ارائه کرد، که به کاربران اجازه سرمایه گذاری به موقع و سریع در سکه های انتخاب شده می داد. شبکه TOP، اولین صرافی بود که از Huobi Prime در همان ابتدا پشتیبانی کرد بیش از 1.5 بیلیون توکن  TOP را فروخت و 3.4 میلیون دلار بدست آورد.

با وجود هکرها و سیاست های دولتی که صرافی های رمزارزها را نشانه رفته اند، ریسک ها و مزیت های نگهداری سکه ها در صرافی هوبی و به طور کلی خریدToken  Huobi چیست؟

قبل از وارد شدن به این بحث اجازه دهید نگاهی به عملکرد Token Huobi و سکه Huobi’s proprietary بیاندازیم.

عملکرد هوبی توکن در بازار :

بالاترین قیمت Huobi Token تا به حال 5.97 دلار در 5 جون 2018 بوده است و توکن در گردش 500,000,000 می باشد. عرضه اولیه ابتدائی از ژانویه تا فوریه 2018 طول کشید. در این زمان، 300,000,000 از توکن HT بین مشترکین VIP هوبی توزیع شد.

VIP در هوبی دارای 5 سطح است، کاربران در پائین ترین سطح ماهانه باید 120 Huobi Token به ازای 10 درصد تخفیف و در بالاترین سطح 12000 Huobi Token به ازای 50 درصد تخفیف، بپردازند. برعکس تخفیف بایننس، در این صرافی تخفیف دائمی است، اگرچه برخلاف بایننس پرداخت های ماهانه وجود دارد.

در حقیقت، به این دلیل که BNB زودتر از HT ساخته شده، هوبی بیشتر فیچرهای HT را پس از BNB و بر اساس آن مدل کرده است. جدای از ویژگی برخورداری از تخفیفات با پرداخت HT، هوبی می خواهد HT ها را مثل BNB بازخرید کند.  این صرافی به عنوان فضایی ایمن برای نگهداری از رمزارزهای موجود در کیف پول صرافی مورد استفاده قرار می گیرد.

نگهداری از Huobi Token تنها راه رأی در مورد اینکه کدام دارایی ها باید در هوبی لیست شود می باشد. بنابراین، پروژه های جدید نیاز به هزینه بالا برای خرید Huobi Token به منظور قرار گرفتن در لیست دارند. اگرچه این شانس برای پروژه های کوچک وجود ندارد، ولی پروژه های بزرگی مثل پروژه های بلاک چین می توانند با استفاده از این روش در لیست قرار بگیرند.

از کل موجودی Huobi Token، 200,000,000 معادل با 40 درصد در مالکیت تیم هوبی می باشد. نیمی از آن یعنی 20 درصد برای پاداش و نگهداری از پلتفرم نگهداری شده است. باقیمانده HT بین اعضای هوبی توزیع می شود.

آشکار است که هوبی بهترین مکان برای خرید و فروش HT است، اما امکان معامله آن در LBank، Bibox، Gate.io و DDEX نیز وجود دارد.

10 رمزارز برتری که در هوبی معامله می شوند عبارتند از: BTC، BCH، EOS، XRP و ETH است.

HT یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم است، بنابراین، در هر کیف پولی که از توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند می تواند ذخیره شود، که شامل Ledger Nano S و MyEtherWallet نیز می باشند. کیف پول رسمی هوبی از رمزارزهای مختلف، تمام ERC-20 و از Tron dApps و توکن آن پشتیبانی می کند.

ذخیره و مبادله رمزارزها:

موضوعی که در مورد HT وجود دارد این است که وقتی آن را در کیف پول دیگری غیر از کیف پول رسمی ذخیره می کنید، مزایایی دریافت نمی کنید. در این بین، رمزارزهای Proof-of-Stake و توکن های airdropped همواره در صرافی رمزارزی مثل هوبی پشتیبانی نمی شوند. برای مثال، بایننس و هوبی سود GAS را بین مشتریان خود تقسیم می کنند اما کاربران ردیت (Reddit) گزارش کردند که Bittrex این چنین نمی کند. بنابراین، دانستن اینکه کجا دارایی دیجیتالیتان را ذخیره کنید بسیار سخت است. صرافی هایی مثل بایننس و هوبی هر دو برای بدست آوردن کاربران بیشتر با هم رقابت می کنند.

کیف پول های رمزارزها دارای وجهه منفی هستند و بیشتر افراد متخصص در این حوزه به شما توصیه نمی کنند که سکه های خود را در یک صرافی ذخیره کنید. علاوه بر این، استفاده از آن دارای محدودیت حداقلی است. به جزء موارد ذکر شده، صرافی ها بیشتر مورد هدف هکرها قرار می گیرند.

بدنامی صرافی های رمزارزها از زمانیکه Mt. Gox در سال 2011 هک شد که منجر به تعطیلی آن در سال 2014 شد، بوجود آمد. حدوداً، 850,000 بیت کوین دزدیده شد و افراد زیادی تاکنون نتوانسته اند حقوق خود را احقاق کنند.

در حقیقت، صرافی های رمزارزها مسئول سرقت های بزرگی مثل Mt. Gox، هک 120,000 بیت کوین در سال 2016 از Bitfinex و بزرگترین آنها هک 523 میلیون Coincheck که ارزشی معادل 534 میلیون دلار دارد، می باشند. همچنین نمی توان اتهام وارد شده به Bitfinex مبنی بر دستکاری قیمت ها را فرآموش کرد.

تعداد زیادی از این هک ها مثل Coincheck مربوط به اتصال حافظه XEM به اینترنت است می باشد، اشتباه بزرگی که نباید توسط افرادی که حافظان سرمایه شما بودند پیش می آمد. اگرچه، هیچ سیستمی همیشه امن نیست، و حتی وال استریت و SEC، بازرس دولت آمریکا، هم هک شده اند.

همچنین، فرآموش نکنید که خود هوبی مجبور شد بخاطر ممنوعیت استفاده و معامله رمزارزها به سنگاپور منتقل شود، در حقیقت طبق ممنوعیت دولت چین برداشت رمزارز از اکانت این صرافی توسط شهروندان چینی غیرقانونی تلقی شد. بنابراین، دولت ها می توانند در هر زمانی اقدام به فریز کردن تمام اکانت های یک صرافی کنند. چالش هوبی و Elastos بار دیگر در عرضه اولیه ELA که مربوط به شکایات سرمایه گذاران بود نگرانی ها را هر چه بیشتر افزایش داد.

اینها فقط دلایل اندکی بود که طبق آن متخصصان به شما توصیه می کنند که به جای استفاده از صرافی رمزارزها، رمزارز خود را در کیف پول های سخت افزاری که به اینترنت متصل نیستند ذخیره کنید. به همین دلیل، پیش بینی می شود که کاربران به سمت استفاده از صرافی های نامتمرکز و OTC گرایش پیدا کنند.

ایجاد ردپای جهانی هوبی توکن :

هوبی در حال تغییر از سرورهای متمرکز،a la Napster ، به سمت نامتمرکز، a la Gnutella، است. به همین دلیل، هوبی در حال گسترش در بازارهای شرق آسیا است و به تازگی دفتری در روسیه تأسیس کرده است.

تیم هوبی برنامه دارد در منطقه خاورمیانه، برزیل، ویتنام و بازارهای انگلیس و اروپا گسترش یابد. آنها می خواهند پروژه توسعه را از طریق شرکای محلی آموزش دیده انجام دهند. هوبی در زمینه جذب سرمایه گذار رکورددار است. هوبی با گروه SBI برای توسعه در ژاپن و HBUS برای توسعه در سانفرانسیکو مشارکت می کند. این صرافی همچنین بخشی از گروه فینتک چین که بر روی اجرای بلاک چین و راهکارهای رمزارزها می باشد، محسوب می شود.

در آگوست 2018، هوبی برای قرار گرفتن در لیست شرکت های بورسی هونگ کونگ یک شرکت براساس بلاک چین به نام Pantronics Holding که تولید کننده الکترونیکی بود از شرکت دولتی خریداری کرد. در مارچ 2019، این شرکت برای توسعه در آرژانتین با مقامات ارشد مالی آرژانتین دیدار داشت.

خلاصه هوبی:

صرافی هوبی صرافی است که از بایننس تقلید می کند و می خواهد که به بزرگترین صرافی رمزارز در دنیا تبدیل شود. برای رسیدن به این هدف از راهکارهای انتشار رمزارز HT، نامتمرکز سازی لجر صرافی و توسعه در بازارهای جهانی استفاده کرده است. موفقیت این صرافی به مواردی بستگی دارد:

  • اگرچه در چین ایجاد شد، هوبی پس از ممانعت دولت چین به سنگاپور منتقل شد. اما همچنان با دولت چین برای توافق در زمینه بلاک چین و رمزارز کار می کند.
  • برای توسعه در هر کشور در حال همکاری با شرکای استراتژیک در آن کشورها می باشد.
  • Huobi Token تخفیف های 50 درصدی در صورت پرداخت هزینه ماهیانه ارائه می دهد.

با داشتن چنین ویژگی هایی، هوبی توکن به موفقیت خود ادامه می دهد و برای مقابله با حملات هکرها و قوانین دولتی آمادگی کافی دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا