ایستگاه خبر

صرافی Huobi: هفتاد درصد از سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۱ به فضای رمزنگاری ملحق شده‌اند!

براساس مطالعه‌ای که توسط شرکت مدیریت دارایی بزرگ Huobi Group صورت گرفته است، مشخص شد که از هر ۱۰ نفر ۷ نفر در سال ۲۰۲۱ به فضای رمزنگاری وارد شده‌ است. نکته‌ی جالب‌توجه آن است که ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان علی‌رغم تایید استقبال کاربران از این کلاس دارایی‌ها، آن را تماما حباب و کلاه‌برداری معرفی کردند.

علاقه‌ی ۷۰ درصدی سرمایه‌گذاران به کریپتو در سال ۲۰۲۱

این مطالعه در دسامبر ۲۰۲۱ و با جامعه‌ی آماری بیش از ۳۰۰۰ نفری اجرا و نتیجه‌‌ی آن در ۱۳ ژانویه‌ی به‌طور عمومی از سوی Huobi منتشر شد.

یک سوم از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی گفتند که یکی از انواع رمز ارزها را دراختیار دارند که با تحلیل بیشتر مشخص شد که بخش اعظم آنها (۶۸ درصد) برای نخستین بار در سال گذشته به این بازار وارد شده‌اند. درمقایسه با این رقم، تنها ۹ درصد از این افراد اظهار داشتند که سابقه‌ی حضور آنها در فضای رمزنگاری بیش از ۴ سال است.

صرافی Huobi: هفتاد درصد از سرمایه‌گذاران در سال 2021 به فضای رمزنگاری ملحق شده‌اند!

تقریبا ۴۶ درصد از حاضرین بیان داشتند که میزان سرمایه‌گذاری آنها در کریپتو ۱۰۰۰ دلار یا کمتر است. این رقم برای افرادی که بین ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند به ۲۵ درصد کاهش می‌یابد.

داوطلبان این مطالعه آگاهی بالایی نسبت به ترندهای روز جهان فناوری داشته و ۵۰ درصد گفتند که با توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT و متاورس آشنایی نسبی دارند. اما تنها ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان با حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز یا دیفای آشنا بوده‌اند.

علی‌رغم خوش‌بینی فعالان حوزه‌ی رمزنگاری درخصوص استفاده از رمز ارزها به‌جای ارز فیات در آینده، ۴۲ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که این کلاس از دارایی‌ها از ریسک بالایی برخوردار بوده و ۳۴ درصد نیز از فقدان چارچوب نظارتی فراگیر در این حوزه اظهار نگرانی کرده‌اند.

بیش از ۲۵ درصد از شهروندان آمریکایی مالک بیت‌کوین هستند

در ماه گذشته شاهد نظرسنجی مشابهی از سوی موسسه‌ی مالی Grayscale بودیم که طبق آن بیت‌کوین در پورتفولیوی ۲۶ درصد از سرمایه‌گذاران آمریکایی وجود داشت و تقریبا ۵۵ درصد از آنها در ۱۲ ماه گذشته به این فضا وارد شده بودند.

همچنین حدود ۶۰ درصد از تمام شرکت‌کنندگان بیان داشتند که به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال علاقمند بوده و از افزایش درصد هولدرهای رمز ارزها نوید دادند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پلتفرم اولانچ (Avalanche) و ارز AVAX

Source

https://coiniran.com/?p=49324
دکمه بازگشت به بالا