ایستگاه خبر

Star Atlas، ابزار تحلیلی صرافی Huobi، پول‌شویی و کلاه‌برداری را شناسایی می‌کند

بنا بر گزارش COINGEEK، صرافی ارز دیجیتال، Huobi Group، یک ابزار تحلیلی را راه‌اندازی کرده است که تراکنش‌های نامشروع را در بلاک‌چین تشخیص می‌دهد. این ابزار به نام Star Atlas، یک ابزار اختصاصی برای نظارت و شناسایی معاملات ارز دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی است.

با مداخله‌ی بیشتر قانون‌گذاران در صنعت ارز‌های دیجیتال، استفاده از ابزار‌های تحلیل بلاک‌چین از سوی صرافی‌ها ضروری می‌شود. این امر منجر به ظهور شرکت‌هایی چون Chainalysis و Elliptic شده است. استفاده از این ابزار‌ها به طور قابل توجهی استفاده از رمز‌ارز‌ها را برای مقاصد نامشروع کاهش داده است. ابزار Star Atlas، فعالیت‌های ارز دیجیتال را روی بلاک‌چین، به موقع نظارت و ارزیابی می‌کند و تراکنش‌های مشکوک و مشکل‌دار را برای کادر Huobi نشانه‌گذاری می‌کند. چندین تکنیک‌ شامل جریان دارایی‌های روی زنجیره، تجزیه‌ و تحلیل همبستگی رویداد، احراز هویت و برچسب‌زنی به آدرس مخرب، در این ابزار به کار گرفته شده تا بتواند فعالیت‌های غیرقانونی را جدا کرده و ردیابی کند. در این ابزار، یک رابط کاربر بصری نیز تعبیه شده تا کارکنان Huobi به راحتی مسیر معاملاتی فعالیت‌ها را بررسی کنند.

به علاوه، این ابزار میلیون‌ها برچسب را به تراکنش‌ها الصاق می‌کند و یک کتابخانه‌ی وسیع شامل صد‌ها هزار آدرس‌های لیست سیاه دارد. این کتابخانه به صورت خودکار به‌روز رسانی می‌شوند تا با کارایی بیشتری حساب‌های مشکوک و حتی معاملات در وب تاریک را در بین تراکنش‌های متعدد و پیچیده شناسایی کند. این ابزار در یک زمان حیاتی در اختیار شرکت Huobi قرار گرفته چرا که خود را برای بازار آمریکا آماده کرده است و این دقیقا مناسب برای قوانین ضد پول‌شویی (AML) و ضد تأمین مالی تروریسم (CFT) است.

کیارا سان، معاون بخش کسب و کار جهانی در صرافی Huobi Group گفته است:

“برآورد شده است که فقط بخش کوچکی از تراکنش‌های رمز‌ارز‌ها نامشروع هستند، اما صرف نظر از حجم آن‌ها، هر رویداد غیرقانونی، فشاری به این صنعت وارد می‌کند. به عنوان یکی از فعال‌ترین صرافی‌های رمز‌ارز در بازار، مسئولیت خود را ایفای نقش رهبری در جلوگیری از تخریب بازار و زیان یک حداکثر مطیع قوانین به دست رفتار بد یک حداقل، می‌داند.”

https://coiniran.com/?p=38242
دکمه بازگشت به بالا