ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری چند صرافی مهم در صرافی غیرمتمرکز CoFiX

صرافی غیرمتمرکز CoFiX که قرار بود با استفاده نوین از اوراکل‌ها یک بستر مبادله رمز ارزها با دقت بالاتر و هزینه بری کمتر فراهم کند، توانسته نیم میلیون دلار سرمایه اولیه از چندین صرافی مطرح بین المللی جذب کند.

به گزارش کوین دسک، بسیاری از پلتفرم های مالی غیرمتمرکز کنونی نظیر UniSwap و Compound از اوراکل‌ها برای جمع آوری اطلاعات قیمتی از صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز استفاده می‌کنند. این پروسه می‌تواند باعث ایجاد یک تفاوت قیمتی بین قیمت اوراکل‌ها و قیمت واقعی یک دارایی خاص شود و باعث وارد آوردن ضرر و زیان به مبادله‌گران شود.

با این حال CoFiX وعده داده است که به زودی یک منبع مناسب برای استعلام قیمت توسط اوراکل غیرمتمرکز NEST و مدل ارزیابی ریسک غیر متمرکز فراهم می‌کند.

در پروتوکل NEST استخراج کنندگان توکن NEST را در ازای پرداخت کمیسیون و تهیه اطلاعات قیمتی دریافت می‌کنند. سود آنها نیز از تفاوت بین قیمت اوراکل و قیمت بازار پرداخت می‌شود. بنابراین NEST منبع مناسب‌تری برای دریافت اطلاعات واقعی خواهد بود. پروتوکل CoFiX همچنین فاکتور ریسک را توسط مدل‌های ریاضی زمانی در محاسبات خود در نظر گرفته است. در واقع این پروتوکل قیمت P را از NEST دریافت خواهد کرد، سپس با در نظرگرفتن فاکتورهای رسکی K تاخیر و نوسانات قیمتی احتمالی را نیز مد نظر قرار می‌دهد. در نتیجه یک قیمت جدید تولید خواهد شد که مبادله‌گران در هنگام معامله خود از آن آگاه می‌شوند.

این پروژه که در ماه مارس راه‌اندازی شد، از تیم توسعه دهنده پروتوکل‌های دیفایی نظیر AlphaWallet در هسته اصلی خود استفاده می‌کند. سرمایه وارد شده صرف هزینه توسعه اولیه این پروژه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: علت افزایش بازارگردان‌های خودکار (AMMs) چیست؟

https://coiniran.com/?p=41438
دکمه بازگشت به بالا