ایستگاه خبر

تعبیه کیف پول سخت‌افزاری در پرچمدار جدید تلفن‌های هوشمند هوآوی

با انتشار این خبر که شرکت هوآوی، از ارز دیجیتال بانک مرکزی چین در طیف وسیعی از مدل‌های تلفن هوشمند خود پشتیبانی خواهد کرد، یوان دیجیتال چین بیش از پیش به راه‌اندازی نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری Coindesk، این غول فناوری امروز در کانال خود در شبکه اجتماعی Weibo اعلام کرد که سری Mate 40 از دستگاه‌های موبایل از ویژگی کیف پول سخت افزاری داخلی با امنیت در سطح سخت افزار و محافظت ناشناس قابل کنترل برخوردار است. به علاوه به عنوان یک کیف پول DC/EP فیزیکی، قادر به آغاز تراکنش‌های دوطرفه در محیط آفلاین است.

بیشتر بخوانیم: کیف پول سخت افزاری چیست و برترین آن کدام است

این آخرین نشانه‌ی آمادگی یوآن دیجیتال برای راه‌آندازی از سوی بانک مرکزی چین است. حالا کاربران می توانند با دستگاه تلفن هوشمند خود هرگونه پرداختی را با یک برنامه تلفن هوشمند در هزاران فروشگاه که قابلیت استفاده از ارز دیجیتال را دارند، انجام دهند.

به گزارش سایت Techradar، هوآوی Mate 40 در همین ماه معرفی شد و به همراه مدل‌های Pro و Pro Plus جدیدترین پرچمدار شرکت هواوی خواهد بود. تاریخ ورود به بازار هنوز مشخص نیست، اما انتظار می‌رود قیمت‌ها از کمی بیش از ۱۰۰۰ دلار شروع شود. همچنین مشخص نیست که آیا دستگاه‌هایی که به مناطق دیگر ارسال می‌شوند از کیف پول ارز یوآن دیجیتال برخوردار هستند یا خیر.

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

در ماه اوت، بانک ساخت چین برای مدت کوتاهی به کاربران اجازه داد تا از طریق برنامه تلفن همراه خود بانک، برای یک کیف پول دیجیتال یوان ثبت نام کنند. شرایط و سرورهای کیف پول نشان می دهد که یوان دیجیتال چین با دستگاه های کیف پول سخت افزاری فیزیکی نیز عرضه می شود. در هفته های اخیر ، در یک طرح عمومی در شهر شنزن، ۱۰ میلیون یوان دیجیتال در قالب نوعی قرعه کشی به ساکنان اهدا شد.

کشور‌های بسیاری در حال رقابت هستند تا اولین کشوری باشند که ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه اندازی می‌کند. البته برای کشور چین، یکی از دلایل شتاب گرفتن توسعه یوآن دیجیتال، اقدام برای کاهش تأثیرگذاری دلار آمریکا در تجارت جهانی است.

بیشتر بخوانیم: ۷۰ درصد از بانک های مرکزی سراسر جهان روی CBDC تحقیق می کنند

 

https://coiniran.com/?p=41764
دکمه بازگشت به بالا