ایستگاه خبر

گوشی هوشمند جدید هواوی با پشتیبانی از کیف پول یوان دیجیتال

جدیدترین مدل تلفن‌های هوشمند هواوی به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی چین را ذخیره، ارسال و دریافت کنند. این گوشی اولین تلفن همراهی در بازار خواهد بود که کیف پول یوان دیجیتال منحصراً برایش در نظر گرفته شده است و  بار دیگر نشان می‌دهد که چین آماده راه‌اندازی CBDC خود است.

ایین گوش‌هایی جدید با دوربین پیشرفته، عمر طولانی باتری، عملکرد عالی و طراحی زیبا باعث هیجان بسیاری از علاقه‌مندان به هواوی شده است. با این حال، ویژگی‌یی که آنها را متمایز می‌کند این است که آنها اولین گوشی‌های مجهز به کیف پول ارز دیجیتال  بانک مرکزی هستند.
طبق کانال Weibo هوآوی، این کیف پول سخت‌افزاری یکپارچه تلفن‌های هوشمند جدید به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی یوان دیجیتال مورد نظر را ذخیره، ارسال و دریافت کنند. کیف پول از تراکنش‌های آفلاین پشتیبانی می‌کند و به کاربران امکان می دهد تا با لمس کردن دستگاه‌های خود، حتی در صورت آفلاین بودن، وجوه را منتقل کنند.

هواوی هنوز درمورد اینکه کیف پول دیجیتال یوان برای همه کاربرانش قابل استفاده است یا فقط برای کسانی که در چین هستند، توضیحی نداده است.

اتحاد هوآوی و بانک مردم چین با یوان دیجیتال برای هر دو استراتژیک است. برای PBoC، این مشارکت راهی آسان و مؤثر برای دسترسی به صدها میلیون شهروند چینی که از تلفن‌های هوشمند هواوی استفاده می‌کنند، ارائه می‌دهد. هواوی دومین تولیدکننده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان است که دررده دوم  پس از سامسونگ قرار دارد. در چین، بیش از ۴۰٪ از بازار تلفن های هوشمند را در اختیار خود دارد که نزدیک به دو برابر سهم نزدیکترین رقیبش است.

کیف پول یوان دیجیتال Huawei این تلفن همراه هوشمند را برای مشتریان چینی خود عزیزتر می‌کند. با فعالیت یوان دیجیتال برای تبدیل شدن به اصلی‌ترین شیوه پرداخت دیجیتال، طرفداران این گوشی‌های هوشمند نیز افزایش می‌یابد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41845
دکمه بازگشت به بالا