ایستگاه خبر

HTC از مجهز شدن گوشی اگزادوس به قابلیت استخراج مونرو خبر داد

بنابر اعلامیه‌ای به تاریخ ۱۰ آوریل، اچ تی سی (HTC)، سازنده‌ی بنام گوشی‌های هوشمند اعلام کرد که دارندگان گوشی بلاک چینی این شرکت، موسوم به اگزادوس می‌توانند از دستگاه خود برای استخراج رمزارز مونرو (XMR) استفاده کنند.

اچ تی سی اعلام کرده که به لطف همکاری با مدیا لبز، فعال در حوزه طراحی تراشه‌های ای‌سیک، این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که بتوانند از طریق اپلیکیشنی با نام DeMiner اقدام به استخراج مونرو بکنند. گفتنی است امکان دانلود این اپلیکیشن از سه‌ماهه‌ی دوم سال میلادی جاری فراهم خواهد شد.

با توجه به نگرانی‌های فزاینده مبنی بر انرژی‌بر بودن صنعت استخراج و زیان‌های احتمالی آن برای کشورها و محیط زیست، اچ تی سی اطمنان داده که با انتقال بخشی از بار پردازشی این صنعت به گوشی‌های هوشمند بتواند اندکی راه را برای گسترش پذیرش این پدیده‌ی نوظهور هموار کند.

گفتنی است که اپلیکیشن ویژه‌ی اچ تی سی برای استخراج به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند در زمان استفاده‌ی کاربر از گوشی یا عدم اتصال آن به پریز برق، کار استخراج را متوقف کند.

فیل چن، معاون ارشد فناوری‌های غیرمتمرکز اچ تی سی می‌گوید:

استخراج روی موبایل، یکی از سرفصل‌های پژوهشی مهم در درک توسعه‌ی شبکه‌های رمزارزی ایمن است. شمار تلفن‌های همراه در سال ۲۰۲۰ به رقم ۳.۵ میلیارد دستگاه نزدیک می‌شود که می‌تواند خود به غیرمتمرکزسازی و توزیع هرچه بیشتر نرخ هش و توان استخراجی چنین شبکه‌هایی بینجامد.

Source

https://coiniran.com/?p=38162
دکمه بازگشت به بالا