ایستگاه خبر

پیش‌لرزه‌های بلاک چین در صنعت بانکداری؛ ۳۵ هزار کارمند HSBC تعدیل می‌شوند

Noel Quinn، مدیر اجرایی بانک HSBC اعلام کرد این بانک قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ تعداد ۳۵ هزار از کارمندانش را تعدیل و روی سیستم‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کند. HSBC می‌خواهد با سرمایه‌گذاری روی فناوری تعداد کارمندان و شعب را کم و شعبه‌ها را ساده‌تر اداره کند. وی افزود:

«ما قصد داریم محصولات بیشتری برای مصارف خرد بانکی ارائه کنیم و سرمایه‌گذاری دیجیتال خود را افزایش دهیم. ما روی محصولات خرد بانکی برای کاربران موبایل در سراسر جهان تمرکز خواهیم کرد و شعبه‌هایمان را در آمریکا ۳۰٪ کاهش می‌دهیم. همچنین، به سرمایه‌گذاری روی سیستم‌های دیجیتال و محصولاتی که منجر به بهبود خدمت‌رسانی به مشتریان‌مان شود را ادامه می‌دهیم.»

این بانک تا ماه مارس از پلتفرم جدید سپرده‌گذاری‌اش به نام Digital Vault رونمایی خواهد کرد. HSBC قصد دارد ۲۰ میلیارد دلار دارایی را به این پلتفرم منتقل کند تا سوابق کاغذی قراردادهای خصوصی را دیجیتالی کند. این کار به منظور افزایش استانداردها و سرعت بخشیدن به فرایندها در این صنعت رو به رشد انجام می‌شود. HSBC از سال ۲۰۱۷ از هیاتی از مشاوران برای استفاده از فناوری‌های بلاک چین، هوش مصنوعی و بیومتریک برای کاهش هزینه‌هایش استفاده می‌کند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37033
دکمه بازگشت به بالا