مقالات سرمایه‌گذاری و تریدمقالات عمومی

روش های مختلف خرج کردن بیت کوین و خرید با استفاده از رمزارز

با وجود محبوبیت شدید رمزارز ها (کریپتوکارنسی)، آیا وقت آن نرسیده است که علاوه بر کسب درآمد از آن ها، پرداخت های روزمره خود را نیز با آن ها انجام دهیم؟

این مقاله در ادامه مقاله آموزش روش های کسب درآمد از رمزارز (کریپتوکارنسی) نوشته شده است و روش های مختلف خرج کردن بیت کوین و درآمد های رمزارزی را معرفی می کند. البته باید یادآور شویم که مسئولیت استفاده از راهکار های ارائه شده در این مقاله به عهده خود فرد می شود و نیاز به آموزش و تجربه است. تیم کوین ایران مسئولیتی در قبال هرگونه استفاده از این روش ها نمی پذیرد.

مطالب مرتبط: راهنمای جامع کسب درآمد از بیت کوین و سایر رمزارز ها

در طی چندین سال اخیر، رمزارز ها محبوب بسیاری پیدا کرده اند و  استفاده از آن ها نیز به واسطه توسعه برنامه های کاربردی و زیر ساخت های پایدار تر در مقایسه با روز های اولیه بسیار آسان ترشده است. امروزه، برخی از افراد، در ازای خدماتی که انجام می دهند، درآمد خود را بر حسب رمزارز هایی چون بیت کوین کش یا سایر دارایی های دیجیتال دریافت می کنند. به همین دلیل، گام بعدی برای اداره یک زندگی با استفاده از درامد کسب شده در قالب رمزارز ها این است که بتوانید به راحتی و بدون استرس، رمزارز های خود را خرج کنید.پس با ادامه مطلب همراه باشید تا به طور کامل با روش های خرج کردن بیت موین و سایر رمزارزها آشنا شوید.

مدیریت مخارج زندگی با رمزارز ها

روش های خرج کردن بیت کوین - مدیریت مخارج زندگی
امروز قصد داریم درباره افرادی صحبت کنیم که  درآمد خود را از طریق رمزارز ها دریافت می کنند و مهم تر از آن، اینکه چگونه این افراد می توانند همان کار هایی را که با ارز های رایج کشور خود انجام می دادند، با رمزارز ها نیز انجام دهند.

متأسفانه در حال حاضر، ارز هایی چون بیت کوین کش(BCH)  هنوز به طور گسترده توسط عموم پذیرفته نشده اند و بر خلاف علاقه ما به آن ها، فروشنده ها و پذیرنده های کمی هستند که از آن پشتیبانی می کنند.  بنابراین افرادی که تصمیم می گیرند درآمد خود را  در قالب بیت کوین کش (BCH) یا سایر رمزارز هادریافت کنند، باید بدانند که چگونه مخارج روزانه و قبض های ماهانه خود را با آن ها پرداخت کنند.

روش های خرج کردن بیت کوین

 

در زیر روش های مختلفی را معرفی می کنیم که استفاده از آن ها تا حدی می تواند در خرج رمزارز های تان به شما کمک کند.

روش کارت هدیه

روش کارت هدیه

تبدیل رمزارز ها به کارت های هدیه و استفاده در سایت ها و فروشگاه های معروف

جهت پرداخت اقلام روزمره توسط رمزارز ها تنها چند روش وجود دارد. یکی از آنها استفاده از سایت ها و سرویس هایی چون  e-Gifter  و Gyft است که گیفت کارت های قابل استفاده در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی را ارائه می دهند. فروشگاه های اینترنتی و پذیرندگان بسیاری، کارت های هدیه خود را در این سایت ها به فروش می رسانند و  خریداران این گیفت کارت ها می توانند از سایت های بزرگی چون iTunes، آمازون، Best Buy، Whole Foods و تعداد زیادی از رستوران ها و مراکز تجاری بزرگ دیگر خرید کنند.پس یکی از روش های خرج کردن بیت کوین، استفاده از کارت های هدیه است.

همچنین سایت های دیگری نیز هستند که امکان خرید گیفت کارت های مختلف را با استفاده از بیت کوین کش نیز فراهم کرده اند. به طور مثال  فروشگاه Bitcoin.com،گیفت کارت های آمازون را با ارز رمزنگاری بیت کوین کش نیز به فروش می رساند.

تبدیل رمزارز ها به توکن های مخصوص خرید گیفت کارت

از طرف دیگر اخیرا نیز سایتی به نام Gift Token پا به عرصه فعالیت گذاشته است که با استفاده از آن می توانید رمزارز های مختلف خود را به توکن های مخصوص این سایت تبدیل نموده و سر انجام با توکن های خود، گیفت کارت های مختلفی از جمله آمازون و یا حتی کارت هدیه Visa خریداری نمایید.

 سالهاست افرادی که درآمد خود را در قالب کریپتوکارنسی دریافت کرده اند، با تهیه این کارت های هدیه، از فروشگاه های مورد علاقه خود خرید می نمایند.

خرج مستقیم رمزارز ها در فروشگاه ها و پذیرندگانی که رمزارز ها پشتیبانی می کنند

پیدا کردن فروشگاه ها و پذیرندگانی که به طور مستقیم از کریپتوکارنسی پشتیبانی می کنند، گزینه دیگری برای خرید اقلام زندگی روزمره خود با رمزارز هاست. چه بسا ممکن است یک فروشگاه پذیرنده رمزارز در نزدیکی محل زندگی شما پیدا شود و بتوانید نیاز های خود را با آن رفع کنید.

طرفداران اکثر رمزارز های معروف، لیستی از فروشگاه ها و پذیرندگان آن رمزارز را در اینترنت گردآوری کرده اند که در آن ها می توانید لیستی از فروشگاه های آنلاین و یا فیزیکی پذیرنده آن رمزارزِ به خصوص را مشاهده کنید. به عنوان مثال، طرفداران  بیت کوین کش، فهرستی از پذیرندگان مستقیم BCH با کمک یکدیگر گردآوری کرده اند که با کلیک بر روی این لینک می توانید آن را مشاهده کنید.

با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید لیست مشابهی برای سایر ارز های رمزنگاری شده از جمله دش، مونرو و بیت کوین نیز پیدا کنید. بعضی افراد دریافته اند که خرید مستقیم اقلام به چرخه ارز های رمزنگاری شده کمک می کند؛ زیرا بازرگانانی که مستقیماً دارایی های دیجیتال مانند BCH را  پذیرفته اند به سرعت آن ها را به فروش نمی رسانند.

پس شما برای خرج کردن بیت کوین خود تنها کافی است از فروشگاه هایی که به صورت مستقیم ارز رمزارزها پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

رشد اکوسیستم کریپتوکارنسی با خرید مستقیم از پذیرندگان پشتیبان رمزارز ها

علاوه بر این، خرید مستقیم با استفاده از رمزارز ها به این اکوسیستم نیز کمک شایانی می کند. به طور مثال، معمولا فروشندگانی که کالا و خدمات خود را با رمزارز به فروش می رسانند، آن را به پول نقد تبدیل نمی کنند و ممکن است در آینده حتی آن را مصرف نیز بکنند.

از سوی دیگر با خرید هر چه بیشتر از این پذیرندگان، فروشندگان بیشتری نیز تشویق می شوند تا برای افزایش فروش خود، علاوه بر ارز های رایج از کریپتوکارنسی نیز پشتیبانی کنند.

برای مشاهده لیستی از فروشندگان  پذیرنده بیت کوین بر روی این لینک و لیستی از پذیرندگان بیت کوین کش بر روی این لینک کلیک کنید.

تبادل رمزارز با پول های رایج

راه دیگر گذران زندگی از طریق رمزارز ها، داد و ستد همتا به همتا و فروش مستقیم آن ها به مردم عادی است. با استفاده از سایت  Localbitcoincash.org، سایت ایرانی اکسیر و یا سایر صرافی های مختلف اینترنتی می توانید بیت کوین و سایر رمزارز های خود را با دلار، یورو  یا پول رایج کشور خود مبادله کنید. اکثریت مبادلات آنلاین، مستلزم تأیید هویت شما هستند، زیرا طبق قوانین، آنها از دستورالعمل های قانونی KYC (مشتری خود را بشناس) و AML پیروی می کنند؛ به این معنی که شما باید اطلاعاتی مانند شماره تلفن خود، اسکن مدارک، و بعضی مستندات  جهت اثبات آدرس خود ارسال و به تایید برسانید.

مبادله کریپتوکارنسی های خود با پول های رایج هم می تواند به اندازه دو دقیقه طول بکشد و هم ممکن است بسته به  نوع تبادل ارز و شلوغی آن سایت ها تا هفته ها به طول انجامد.  برخی از سایت ها نیز ممکن است به دلایل خاصی از جمله تحریم ها مانع شما شوند.

با این حال، پس از سپری کردن مراحل اولیه و نیازمندی های این سایت ها، مبادله و فروش کریپتوکارنسی بسیار ساده است. رابط کاربری بیشتر این پلتفرم ها نسبتاً شهودی و بصری هست.

به یاد داشته باشید هنگامی که کریپتوکارنسی خود را در این سایت ها به پول  نقد تبدیل می کنید، علاوه بر اینکه درآمد های خود را افشا می کنید، ممکن است تحت فشار قوانین مالیاتی نیز قرار بگیرید. بسیاری از این سایت ها نیز در صورتی که از وضعیت مالیاتی شما اطمینان حاصل نکنند، به شما خدمات نمی دهند. البته تعدادی صرافی غیر متمرکز از جمله سایت ایرانی اکسیر نیز وجود دارند که می توانید این مشکل را با آن ها دور بزنید،  اما بیشتر آنها تنها از تعداد محدودی رمزارز پشتیبانی می کنند.

کارت های اعتباری رمزنگاری شده

Spend Cryptocurrency by debit cards

یکی از روش های محبوب خرج کردن بیت کوین و درآمد های کسب شده در قالب کریپتوکارنسی، استفاده از Debit Card های قابل شارژ با رمزارز هاست. در واقع این کارت ها، نسخه های نقدی کارت های اعتباری ویزا و مسترکارت هستند و هر جا که Visa یا MasterCard پذیرفته شود، می توان از آن ها نیز استفاده کرد.

این نوع کارت ها توسط شرکت های معتبری چون Wagecan، Bitpay، Shift (Coinbase)،  Wirex و تعدادی دیگر از شرکت ها ارائه می شوند. بسیاری از این کارت ها نیز علاوه بر بیت کوین، از تعدادی از محبوب ترین رمزارز های دیگر نیز پشتیبانی می کنند و از آنها می توانید برای پرداخت صورتحساب های خود در هر جایی و خرید از هر فروشگاهی استفاده کنید.

دو نوع متفاوت از این کارت ها وجود دارند. نوع اول آن هایی هستند که یکجا شارژ می شوند و در لحظه شارژ تمام رمزارز های شما را به دلار، یا یورو تبدیل می کنند. کارت Bitpay از این نوع می باشد. به همین دلیل نوسانات قیمت رمزارز ها هیچ تاثیری در موجودی کارت شما نخواهد داشت.

نوع دوم نیز کارت هایی هستند که موجودی شما را به صورت ارز رمزنگاری شده در کارت تان نگهداری می کنند و تنها در لحظه خرید، با توجه به قیمت کالای مورد نظر، تنها بخش مورد نیازی از رمزارز های شما را تبدیل به دلار و … کرده و خرید شما را انجام می دهند. کارت Shift Coinbase از این دسته است.

مشاوره و تبادل نظر با سایر افرادی که از طریق کریپتوکارنسی کسب درآمد می کنند

هر چقدر هم که شما دانش کافی ای در زمینه کسب درآمد و خرج کردن رمزارز ها داشته باشید، باز هم راه هایی هست که ممکن است از آن ها خبر نداشته باشید. راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید یاد بگیرید که چگونه از بیت کوین کسب درآمد کرده و آن را خرج کنید.  مطالب فوق فقط چند نمونه جهت چگونگی شروع کار  بود.

به همین دلیل همیشه با دیگر افراد فعال در حوزه رمزارز ها نیز مشاوره کنید، شاید آن ها از روش هایی استفاده می کنند که شما اصلا از آن خبر نداشته باشید.

آینده پذیرش رمزارز ها

به امید روزی که تمام فروشگاه ها و سایت های اینترنتی به طور مستقیم از رمزارز ها نیز پشتیبانی کنند و دیگر مجبور نباشید برای خرج کردن رمزارز هایتان آن ها را به ارز های رایج تبدیل کنید.

آینده پذیرش رمزارز ها
ترجمه نوشته: منظورت اینه زمانی می رسه که می تونم بیت کوین هام رو به قیمت میلیون ها دلار بفروشم؟ — نه نیو، منظورم اینه وقتی که زمانش برسه اصلا مجبور نیستی برای خرج کردن، بیت کوین هات رو بفروشی

 

آیا شما از روش های دیگری برای خرج رمزارز ها اطلاع دارید؟ آیا روش هایی وجود دارد که ما فراموش کردیم؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Images

https://coiniran.com/?p=21812
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x