مقالات بیت کوین

چگونه یک سخت افزار استخراج بیت‌ کوین نصب کنیم

سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین به سه دسته عمده تقسیم می‌شوند و هرکدام از دیگری گرانتر و قدرتمندتر است. این مقاله راهنمای نصب استخراج‌ کننده بیت کوین است و چگونگی کار هرکدام از آنها را توضیح می‌دهد.

احتمالا می‌دانید که بیت کوین چگونه کار می‌کند و استخراج به چه معناست. اما ما نیاز داریم که از تئوری به حیطه عمل برویم. چگونه می‌توانیم یک سخت‌افزار ماین بیت کوین را نصب کرده و شروع به تولید رمز ارز بکنیم؟ اولین چیزی که نیاز دارید انجام دهید تصمیم‌گیری درمورد سخت‌افزار مناسب است و برای این انتخاب باید دو چیز را مدنظر داشته باشید:

میزان هش

تعداد محاسباتی که سخت‌افزار شما برای حل معادله ریاضی در هر ثانیه قادر به اجراست، با مگاهش، گیگاهش و تراهش در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. هرچه این میزان هش بالاتر باشد (در مقایسه با متوسط رایج میزان هش)، احتمال حل یک بلاک نقل و انتقال بیشتر می‌شود. صفحه مقایسه سخت‌افزارهای استخراج ویکی بیت کوین جای خوبی برای بدست آوردن اطلاعات خام برای میزان هش برای سخت‌افزارهای مختلف است.

مصرف انرژی

تمامی این قدرت محاسبه برق مصرف می‌کند و مصرف برق هم هزینه دارد. هنگام انتخاب باید مصرف انرژی سخت‌افزار خود به وات را در نظر بگیرید. باید مطمئن شوید که پولی که برای برق جهت استخراج می‌پردازید ارزش آنرا دارد.

با استفاده از این دو عامل، مقدار هش برای هر وات برق مورد استفاده را بدست می‌آورید. برای این کار، تعداد هش را بر تعداد وات تقسیم کنید.

برای مثال، اگر شما دستگاهی با میزان ۵۰۰ گیگاهش بر ثانیه دارید و این دستگاه ۴۰۰ وات انرژی استفاده می‌کند، پس شما به عدد ۱٫۲۵ گیگاهش بر ثانیه بر وات می‌رسید. می‌توانید قبض برق‌تان را کنترل کرده و یا از یک ماشین حساب محاسبه هزینه الکتریسیته استفاده کنید تا دریابید که این میزان چقدر برای شما تمام می‌شود.

با وجود این، در اینجا لازم به یک پیش‌بینی احتیاطی است. در برخی موارد، شما از کامپیوتر خود برای اجرای سخت‌افزار استخراج استفاده خواهید کرد. کامپیوتر شما برای سخت افزار استخراج نیز برق مصرف می‌کند و شما باید آنرا هم در محاسبات خود لحاظ کنید.

انواع سخت‌افزار ماین بیت کوین

سه نوع سخت‌افزار برای استخراج بیت کوین وجود دارد: GPUها، FPGAها و ASICها.

  • استخراج بیت کوین با CPU یا GPU

ضعیف‌ترین سخت‌افزار ماینر بیت کوین، کامپیوتر خود شماست. به لحاظ نظری، شما می‌توانید از CPU کامپیوتر خود برای استخراج بیت کوین استفاده کنید اما در عمل، با استانداردهای امروزی این کار بسیار آهسته است و هیچ موضوعیتی ندارد.

می‌توانید مقدار هش بیت کوین را با افزودن سخت‌افزار گرافیکی به کامپیوتر شخصی خود تقویت کنید. کارت‌های گرافیکی واحد‌های پردازش گرافیکی (GPU) دارند. آنها برای توانایی محاسبات ریاضی سنگین طراحی شده‌اند طوری که می‌توانند تمامی چندضلعی‌های پیچیده مورد نیاز برای باز‌های ویدئویی سطح بالا را محاسبه کنند. آنها به خصوص برای محاسبات هشینگ SHA برای حل بلاک‌های نقل و انتقال مناسب هستند.

GPUها را می‌توانید از دو فروشگاه اصلی خریداری کنید: ATI  و Nvidia. کارت‌های سطح بالا صدها دلار هزینه برمی‌دارند، اما مزیت مهمی را برای هشینگ CPU به شما می‌بخشند. برای مثال، کارت‌های گرافیکی ATI 5970 می‌توانند ۸۰۰ مگاهش بر ثانیه بیش از یک CPU به شما قدرت محاسبه بدهند، در حالیکه CPU شما در حالت عادی کمتر از ۱۰۰مگاهش بر ثانیه قدرت محاسبه دارد.

یک خوبی GPU این است که دست شما را باز می‌گذارد. برخلاف دیگر گزینه‌هایی که بعدا ذکر خواهد شد، از آن می‌توان با پول‌های رمزی دیگری به جز بیت کوین استفاده کرد. برای مثال، لایت کوین از الگوریتم کاری متفاوتی با بیت کوین استفاده می‌کند که Scrypt خوانده می‌شود. این به گونه‌ای بهینه شده است تا با CPU و GPU  شما همخوانی داشته باشد و گزینه خوبی برای استخراج‌کنندگان با GPU  است که می‌خواهند رمز ارزهای مختلفی را استخراج کنند.

این روزها دیگر ماین بیت کوین با GPU انجام نمی‌شود. سختی ماین بیت کوین با وجود قدرت استخراج ASIC آنچنان شتاب یافته که کارت‌های گرافیکی توانایی رقابت ندارند. اگر می‌خواهید از آنها استفاده کنید، بهتر است خود را به مادربوردی مجهز کنید که چندین بورد داشته باشد تا بتواند PSU ‌های مجزا را برای بوردهای مختلف اجرا کند.

  • استخراج بیت کوین با FPGA

Field Programmable Gate Array  یک مدار مجتمع است که طوری طراحی شده که بعد از ساخت پیکربندی شود. این امر سازندگان سخت‌افزار استخراج را قادر می‌سازد تا چیپ‌هایی زیادی را خریداری کرده و سپس آنها را برای ماین بیت کوین قبل از قرار دادن در تجهیزات، سفارشی سازند. چون آنها مخصوص استخراج تنظیم شده‌اند، اجرای بهتری از CPU  و GPU  دارند. یک سخت‌افزار FPGA با یک چیپ، اگرچه در بالاترین سطح خود، با توانایی حدود ۷۵۰ مگاهش بر ثانیه عمل می‌کند. البته می‌توان بیش از یک چیپ در یک دستگاه قرار داد.

  • استخراج‌ بیت کوین با ASIC

تازه به گزینه واقعی رسیده‌ایم. این سخت افزار با نام Application Specific Integrated Circuits، یا مدار مجتمع خاص برنامه کاربردی، به طور خاص برای انجام فقط یک کار طراحی شده است: استخراج بیت کوین با سرعت باورنکردنی و با مصرف برق نسبتا کم. چون این چیپ‌ها برای همین منظور طراحی و ساخته شده است، برای تولیدکنندگان گران و زمانبر هستند اما سرعت آنها شگفت‌انگیز است. در زمان نوشتن این مطلب (سال ۲۰۱۳)، دستگاه‌هایی با سرعتی بین ۵ تا ۵۰۰ گیگاهش بر ثانیه فروخته می‌شود. فروشندگان پیشتر وعده دستگاه‌های ASIC با قدرت بیشتر را داده‌اند که قدرت محاسبه‌شان به مقدار ۲ تراهش بر ثانیه هم می‌رسد.

  • محاسبه سودآوری استخراج

قبل از خریداری، میزان سود خود را با استفاده از ماشین حساب سودآوری استخراج از Genesis Block یا اینجا محاسبه کنید. می‌توانید پارامتر‌هایی مانند هزینه تجهیزات، میزان هش، مصرف برق و بهای کنونی بیت کوین را وارد کرده تا ببینید که چه مقدار از سرمایه شما برخواهد گشت.

در اینجا یکی از پارامتر‌های کلیدی سختی شبکه است. این سنجه تعیین می‌کند که حل بلاک‌های نقل و انتقال چه اندازه دشوار است و مطابق با میزان هش شبکه تفاوت می‌کند. همانطور که ابزارهای ASIC به بازار می‌آیند سختی شبکه نیز احتمالا افزایش خواهد یافت، پس می‌توان این سنجه را در محاسبه برای آینده افزایش داد تا همانطور که افراد بیشتری وارد بازی می‌شوند، ببینید چه مقدار سرمایه شما برخواهد گشت. از این راهنما برای محاسبه سودآوری استخراج برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

وقتی سخت‌افزار خود را انتخاب کردید، لازم است که چند کار دیگر هم انجام دهید:

دانلود نرم‌افزار

بسته به تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید، به اجرای یک نرم‌افزار هم نیاز خواهید داشت. معمولا هنگام استفاده از GPU و FPGA ها، یک کامپیوتر میزبان نیاز خواهید داشت تا دو کار را انجام دهد: standard bitcoin client و نرم‌افزار استخراج.

  • standard bitcoin client

این نرم‌افزار کامپیوتر شما را به شبکه متصل کرده، آنرا با دیگر کلاینت‌های بیت کوین مرتبط کرده، نقل و انتقالات را پیش برده و مسیر بلاک‌چین را حفظ می‌کند. دانلود کل زنجیره بلاک‌چین مورد نیاز برای آغاز کار، نیازمند صرف زمان است. این نرم‌افزار اطلاعات را بین استخراج‌کننده شما و شبکه بیت کوین رله می‌کند.

  • نرم‌افزار استخراج بیت کوین

نرم‌افزار ماین بیت کوین آن چیزی است که به سخت افزار دستور انجام این کار سخت را می‌دهد، و بلاک‌های نقل و انتقال را برای حل آنها منتقل می‌کند. دامنه متنوعی از این نرم‌افزارها بسته به سیستم عامل شما وجود دارد. برای ویندوز X، مک OS و دیگر سیستم‌ عامل‌ها نرم‌افزارهای خاص وجود دارد.

وصل شدن به یک استخر

اکنون، شما همه چیز را نصب کرده‌اید. ممکن است فکر کنید که بیشتر از اینکه بانک مرکزی آمریکا دلار چاپ می‌کند، بیت کوین استخراج خواهید کرد. متاسفانه اینطور نیست. کمی شانس لازم خواهید داشت تا موفق به استخراج بیت کوین شوید وگرنه این کار را دیگران انجام می‌دهند. بنابراین شاید بهتر باشد به یک استخر استخراج بپیوندید.


برای دریافت اطلاعات تخصصی و به روز در زمینه استخراج به اولین وبسایت تخصصی استخراج رمز ارزها در ایران مراجعه نمایید.

آدرس سایت: www.miningbox.com 

آدرس فروم  سوال و جواب: www.qa.miningbox.com


منبع

https://coiniran.com/?p=2334
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاوه
کاوه
6 سال قبل

سلام – سوالی داشتم اینکه ایا میشه دست گاه هایی زیادی را در یک مکان مناسب با برق – که هزینه هایی برق را نیز براورد کردیم – سوالم این هست
اینترنتی که برای این پروسه باید داشته باشیم فرق میکنه یا نه ؟
لطفا اگر فرق میکنه برای یک دستگاه استخراج بیت کوین ۲ تراهش چه مقدار اینترنت نیاز هست
متشکرم

کوین ایران
مدیر
کوین ایران
6 سال قبل
پاسخ به  کاوه

درود بر شما,
به فروم وب سایت miningbox.com مراجعه کنید.
http://qa.miningbox.com

حسین
حسین
6 سال قبل

سلام وققتون بخیر، میخواستم بدونم که میشه اصلا پول در نیاورد؟ چون طبق تحقیقاتی که کردم اولین کسی که به جواب درست برسه پول به اون داده میشه، خب اگر اینطوری باشه یه بانک یه اتاق پر از کامپیوتر میذاره زودتر از همه به جواب میرسه و نوبت به کسی نمیشه، آیا این حرف درسته یا نه هرکس به اندازه ی هزینه ای که کرده در میاره؟؟؟

حسین
حسین
6 سال قبل

سلام الان که در سال ۲۰۱۷ هستیم قضیه به چه صورته آیا به صرفه هست دستگاه بخریم ؟ چه دستگاهی با چه قیمتی مناسبه ؟ و الان چقدر بیت کوین در روز بدست میشه آورد ؟ و سوال آخر اینکه با داشتن این دستگاهها مخصوص ماین فقط میشه به استخر وصل شد یا با کامپیوتر خالی هم میشه ؟

بهنام
بهنام
6 سال قبل

تاریخ نوشتن این متن ۲۰۱۵ هست واسه همین پیام دادم که الان نیز فعالیت دارین؟
اگر بله قیمت این دستگاهارو میخاستم بدونم و اگر خرابی پیش بیاد تعمیر کننده ای هست؟
ممنون ازتون

دکمه بازگشت به بالا
5
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x