سلطه‌ی کوین‌بیس بر دنیای امور مالی
علی حنیفه | 2021.04.08

سلطه‌ی کوین‌بیس بر دنیای امور مالی

با گذشت تنها سه ماه، انتظار می‌رود که درآمد کوین‌بیس به مبلغ 1.8 میلیارد دلار برسد که از کل سود سال 2020 به مبلغ 1.3 میلیارد دلار خواهد بود.

با توجه به حدس و گمان‌هایی که زده شده و اطلاعاتی که روز سه‌شنبه منتشر شد، اکنون در دنیای امور مالی تقریبا هیچ مرکز و سازمانی توان برابری با کوین‌بیس را ندارد.

همزمان با افزایش قیمت رمزارزها و جلب نظر مردم نسبت به این دارایی‌ها، کوین‌بیس نیز انتظار دارد تا بتواند در سه‌ ماهه اول امسال به اندازه‌ی کل سال گذشته از مشتریان خود درآمد داشته باشد.

انتظار می‌رود که سود ناخالص کوین‌بیس در سه ماهه اول مبلغی در حدود 1.8 میلیارد دلار که 800 میلیون دلار آن سود خالص است، باشد.

در حالی که در کل سال 2020 این مبلغ 1.3 میلیارد دلار با 320 میلیون دلار سود خالص بوده است.

با توجه به لیست شدن سهام COIN در هفته‌های آینده، سوالی که پیش می‌آید این است که آیا درآمد کوین‌بیس در سه ماهه اول نوعی سقف تاریخی به حساب می‌آید یا تنها آغازی برای یک راه طولانی و پرسود است؟

با توجه به این نکته، برخی از فعالان حوزه رمزارز معتقدند که شرایط کنونی کوین‌بیس شبیه سال 2017 است که درآمد ناخالص کوین‌بیس نزدیک به 1 میلیارد دلار بود.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱)

در آن سال کوین‌بیس حدودا نیمی از این مبلغ را تنها در ماه دسامبر به دست آورد که به لطف رسیدن قیمت بیت کوین به سقف تاریخی 20 هزار دلار بود.

با این حال، حتی با توجه به لیست شدن سهام کوین‌بیس در 14 آوریل، وال استریت باید این سهام را تحت نظر گرفته و آن را با بقیه‌ی سهام‌های موجود مقایسه کند.

پیش‌بینی اینکه رشد کنونی بازار رمزارز تا کی و تا کجا ادامه دارد بسیار سخت است اما جالب است که کوین‌بیس را با بقیه‌ی مراکز فعال مقایسه کنیم؛ خصوصا به این دلیل که امسال برای همه سالی غیرعادی بوده است.

در حقیقت،‌سال 2020 یکی از بزرگترین سال‌ها برای خریداران و سرمایه‌گذاران بود.

با توجه به قرنطینه‌های مربوط به کرونا، افزایش شدید تمایل مردم به بورس و ارزهای دیجیتال نتیجه‌ی فعالیت‌های گروه‌هایی مانند WallStreetBets و افرادی مانند Charles Schwab بود.

source