ایستگاه خبر

بلاکچین در مبارزه با کووید-۱۹ چگونه عمل می‌کند؟

بلاکچین در مبارزه با کووید-۱۹ مانند بسیاری از منابع مالی و انسانی دیگر وارد عمل شده است. در این مبارزه از فناوری‌های جدید نیز استفاده می‌شود: هوش مصنوعی برای تحقیق، ۵G  برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات و بسیاری دیگر. بلاکچین هم از این دایره بیرون نیست و هم اکنون نقش مهمی در کمک به مؤسسات و دولت‌های سراسر جهان در مواجهه با این پاندمیک بازی می‌کند.

بلاکچین در مبارزه با کووید-۱۹ می‌تواند قابلیت اطمینان، شفافیت و امنیت را در داده‌های پزشکی به ارمغان آورد. چندین سازمان متهم به دستکاری داده‌ها در طول این بیماری هستند، بلاکچین می‌تواند با ارائه داده‌های پزشکی شفاف و غیرقابل تغییر، به حل آنها کمک کند. برای پیگیری شیوع ویروس، تعداد شهروندان آلوده و تعداد شهروندان بهبودیافته می‌توان از نقشه جهانی مبتنی بر بلاکچین این همه‌گیری استفاده کرد.

نقش سیستم‌های پرداخت غیرمتمرکز

روش پرداخت غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین می‌تواند نقش مهمی در از بین بردن ویروس داشته باشد، زیرا شرکت‌ها می‌توانند بدون خطر انتشار ویروس از طریق وجه نقد، از طریق رمزارزها مبادلاتشان را انجام دهند. علاوه بر این، سیستم‌های پرداخت سریع کریپتو به تسهیل معاملات فرامرزی در عرض چند ثانیه کمک می‌کند.

از بلاکچین می‌توان برای ارتقاء شفافیت در طول جمع‌آوری کمک‌های مالی و کمپین‌های اهدای عضو استفاده کرد و در عین حال وسیله‌ای برای ردیابی منشاء وجوه است و با کمک آن می‌توان تشخیص داد آیا این وجوه برای اهداف مناسب استفاده می‌شوند یا خیر.

توکنایز کردن می‌تواند به کشورها در بازسازی اقتصاد پس از کووید-۱۹  کمک کند

توکنایز کردن فرصتی بی‌نظیر برای بازسازی جامعه پس از همه‌گیری کووید-۱۹ است. بدون شک آسیب‌های ناشی از این همه‌گیری، رکود اقتصادی و نرخ بالای بیکاری در سراسر جهان احساس می‌شود. پلتفرم‌های بلاکچین توکنایز کردن را امکان پذیر کرده‌اند و امکان تفکیک دارایی‌ها را به کوچک‌ترین روش ممکن فراهم آورده‌اند. توکنایز کردن اجازه می‌دهد شخص با کمترین میزان سرمایه‌گذاری و در ساختن اقتصاد کمک کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39316
دکمه بازگشت به بالا