آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

چارچوب معاملات هنگ کنگ برای دارایی های دیجیتال و صندوق های سرمایه

این قوانین برای آگاهی بخشی به سرمایه گذاران دارایی های دیجیتال در مورد اپراتور های معاملاتی غیر مجاز و روش های پیچیده در هنگ کنگ، تصویب شد.

بر اساس اعلامیه ی کمیسیون اوراق بهادار و قرارداد های آتی هنگ کنگ (SFC)، استاندارد های نظارتی برای مدیران سبد های دارایی دیجیتال و سبدگردان ها منتشر شده است.

به گزارش کوین ایران و به نقل از CCN، قوانین در چارچوب مقاله پژوهشی منتشر شده در اکتبر ۲۰۱۸ ارائه شده است. این اصلاحات به دنبال ایجاد اهرم برای دارندگان دارایی های مجازی به واسطه صندوق های سرمایه گذاری و آگاهی بخشی به سرمایه گذاران در مورد اپراتور های معاملاتی غیر مجاز در هنگ کنگ، اجباری شد.

چارچوب معاملات هنگ کنگ برای دارایی های دیجیتال و صندوق های سرمایه
hong kong reveals regulatory framework for crypto exchanges funds/Source

SFC همچنین در حال بررسی چارچوب مفهومی برای ارائه مقررات است که برای اپراتور های پلتفرم معاملاتی دارایی های دیجیتال الزام آور می باشد. قانون گذاران اوراق بهادار نیز در صفحه ای مشابه از سرمایه گذاران در مقابل ریسک های دارایی های دیجیتال محافظت می کنند.

در بخشی از بیانیه SFC آمده است:

«با اینکه دارایی های مجازی خطر بالقوه ای برای ثبات مالی محسوب نمی شوند، توافق گسترده ای میان قانون گذاران اوراق بهادار وجود دارد که از سرمایه گذاران در مقابل ریسک ها محافظت کنند. پاسخ قانونی به این ریسک های متفاوت، در حوزه های مختلف، بسته به محدودیت های قانونی، مقیاس فعالیت، اثر آنها روی منافع سرمایه گذار و اینکه آیا دارایی های دیجیتال محصولات مالی مناسبی برای قانون گذاری هستند، متفاوت است.»

بر اساس قوانین فعلی هنگ کنگ، تعریف قانونی «اوراق بهادار» یا «قرارداد های آتی» یک نشانه اولیه از توانایی SFC برای نظارت بر تمام دارایی های دیجیتال است. بنابراین، سرمایه گذارانی که به معامله رمز ارز ها روی پلتفرم های معاملاتی غیر قانونی روی می آورند، آسیب پذیر هستند.

بیشتر بخوانید: ICO ها در امارات متحده عربی گزینه قانونی افزایش سرمایه می شوند

خطرات مرتبط

دارایی های دیجیتالی به طور کلی هیچ ارزش ذاتی ای ندارند و این مساله باعث بی ثباتی آنها می شود. بر خلاف ارز های فیات که توافق جمعی روی ارزش آنها وجود دارد، قیمت دارایی های دیجیتال با عرضه، تقاضا، ترس از دست دادن فرصت (FOMO) و نگرانی، عدم اطمینان و شک (FUD) نوسان دارد.

چارچوب معاملات هنگ کنگ برای دارایی های دیجیتال و صندوق های سرمایه
hong kong reveals regulatory framework for crypto exchanges funds/Source

اصلاحات نظارتی جدید

موضع نظارتی جدید SFC بخش قابل توجهی از دارایی های دیجیتال را تحت تعریف «اوراق بهادار» یا «قرارداد های آتی» محافظت می کند.

بیشتر بخوانید: قانونی سازی بیت کوین و رمز ارز ها در کشور های مختلف جهان چگونه است

علاوه بر آخرین چارچوبِ اعلام شده، «شرکت های مدیریت سرمایه که به تنهایی روی دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند و وارد اوراق بهادار و قرارداد های آتی نمی شوند» نیاز به اخذ مجوز برای معامله اوراق بهادار خواهند داشت تا سرمایه ها را در هنگ کنگ به گردش در بیاورند. دامنه نظارت نیز شامل شرکت هایی می شود که دارای مجوز هستند یا نیاز به کسب مجوز برای مدیریت پرتفولیو در اوراق بهادار، قرارداد های آتی یا هر دو دارند.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

https://coiniran.com/?p=25497
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x