ایستگاه خبر

رونمایی از مکانیزم جاسوسی جدید وزارت امنیت میهن آمریکا

وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا DHS که یکی از پانزده وزارت خانه دولت فدرال آمریکاست، مکانیزمی را توسعه داده که می‌تواند مانع فعالیت‌های شرکت‌های بدون مجوز رمز ارزی شود که در فضای دارک‌وب و به صورت فرد به فرد فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دیکریپت، به موجب این مکانیزم فعالیت‌های رمز ارزی مورد موشکافی بیشتر قرار خواهند گرفت و چالش‌های بسیاری برای قانون‌گذاران فراهم خواهد شد.

در خلاصه وضعیت بودجه برای سال مالی پیش‌رو که هفته گذشته منتشر شد، وزارت DHS آمریکا جزئیات “برنامه هوشمند رمز ارزی” CIP خود را با محوریت ردیابی شرکت‌های رمز ارزی فعال در فعالیت‌های مجرمانه و مرتبط با پولشویی منتشر کرده است.

“برنامه هوشمند رمز ارزی” آمریکا یا همان CIP فعالیت‌های غیر مجوزدار در زمینه خرید و فروش رمز ارزها، تبلیغات و هرگونه فعالیت فرد به فرد در دارک‌وب را به عنوان تجارت غیر مجاز شناسایی می‌کند.

 این برنامه که توسط BCSC توسعه پیدا کرده وظیفه بررسی موارد کشف شده را به یک دیوان تحقیقاتی محول می‌کند.  خود BCSC در سال ۲۰۱۹ توسط اداره مهاجرت و گمرک آمریکا به منظور مقابله با فعالیت‌های سایبری مالی مجرمانه شکل گرفته است. در سال‌های اخیر تمرکز این سازمان بر سایت‌های فرد به فرد و رمز ارزها متمرکز شده است.

“بیت‌کوین و ارزهای فرد به فرد، شیوه مورد علاقه مجرمان در فضای دارک‌وب است. برای صرافی‌های غیرمجوز دار رمز ارزها نیز بدست آوردن بیت‌کوین در ازای سرویس‌دهی به مجرمان در فضای دارک‌وب کار معمولی شده است.”

 این بخشی از تحقیقات اداره مهاجرت و گمرک آمریکا ICE در سال ۲۰۱۷ بود.

“برای جلوگیری از گزارش‌دهی مالی، مجرمان صرافی‌های فرد به فرد و غیر مجاز رمز ارزی را به منظور گردش مالی خود انتخاب می‌کنند.”

دونالد ترامپ چندی پیش دستور بررسی و تحقیق در رابطه با فعالیت‌های مجرمانه مبتنی بر رمز ارزها را داده بود و این می‌تواند بخشی از تلاش دولت آمریکا برای جلوگیری از توسعه اینگونه فعالیت‌ها بشمار آید.

https://coiniran.com/?p=37183
دکمه بازگشت به بالا