ایستگاه خبر

شهروندان چینی ۱.۵ میلیون دلار یوآن دیجیتال رایگان دریافت می‌کنند!

شهرداری پکن در آزمایش یوآن دیجیتال بانک مرکزی و در تلاش برای افزایش مصرف آن در تعطیلات سال جدید، به شرکت‌کنندگان منتخب سهم ۱.۵ میلیون دلاری اعطا خواهد کرد.

طبق گزارش South China Morning Post، پس از آزمایش‌های مشابه در چند ماه گذشته در شنژن و سوژو، این سومین آزمایش ارز دیجیتال چین است. شهروندان در سوژو همچنین به عنوان بخشی از آزمون دوم در این استان ۳۰ میلیون یوان اضافی دریافت می‌کنند.

شنزن پیش از این در ماه اکتبر ۵۰ میلیون یوان در ۳ مبلغ توزیع کرده است.این اتفاق، میزان کل یوان توزیع شده را در آزمایش‌هایی که تاکنون انجام شده است به حدود ۱۰۰ میلیون دلار می‌رساند.

مقامات گفته‌اند در این دوره آزمایشی جدید تعداد متقاضیانی وجود دارد که از این تعداد ۵۰،۰۰۰ نفر برای دریافت ۲۰۰ یوان (حدود ۳۱ دلار) در قرعه‌کشی چهارشنبه انتخاب می‌شوند.

|| بیشتر بخوانید:‌ ارز دیجیتال چیست به زبان ساده ||

کسانی که ارز دیجیتال دریافت می‌کنند مجاز به صرف آن در سایت تجارت الکترونیکی JD.com یا در مکان‌های مشخص شده دیگر در طول جشن‌های سال نو چین هستند. این ارز دیجیتال از چهارشنبه آینده تا ۱۷ فوریه فعال می‌شود. این ارز را می‌توان برای خرید لباس، کفش، سینما، هتل، مواد غذایی و سایر فروشگاه های آنلاین و آفلاین استفاده کرد.

امید است که ارز دیجیتال چینی به روشی مشابه با برنامه‌های پرداخت موجود مانند Alipay و Wechat pay کار کند. این برنامه‌ها اکنون برای پرداخت توسط اکثریت شهروندان چینی استفاده می شوند و به طور کلی ارز دیجیتال جاییگزین پول نقد فیزیکی شده است.

یوآن دیجیتال رسماً به عنوان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) شناخته می‌شود، و در حال حرکت به سمت جامعه‌ای بدون پول است که بانک مرکزی چین در حال توسعه آن است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43646
دکمه بازگشت به بالا