ایستگاه خبر

آیا اصلاح قیمت جدیدی در انتظار بیت کوین است؟

۲۵ روز طول کشید تا بیت کوین ارزش خود را از آخرین رقم که بالغ بر ۲۰،۰۰۰ دلار بود، دو برابر کند. از شانزدهم دسامبر تا زمان این انتشار این خبر، این افزایش قیمت بی‌سابقه بوده است و با وجود اصلاح قیمت جزئی اخیر، این روند صعودی بیت کوین قابل حدس زدن نبود.

Bitcoin aSOPR با افزایش قیمت ۲۰۱۷ مطابقت داشت؟
طبق گفته Rafael Schultze-Kraft، بنیانگذار Glasnode، معیار Bitcoin aSOPR با روند صعودی سال ۲۰۱۷ نزدیکی‌های زیادی دارد. وی اضافه کرد که بازنشانی aSOPR برای مدت ۳ ماه اتفاق نیفتاده است، درست مثل آنچه در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده بود. با این حال، پس از ۳ ماه سقوط در سال ۲۰۱۷، بیت کوین روند سوددهی خود را آغاز کرد. کرفت اظهار کرده که جریان صعودی فعلی و اصلاحات اساسی خاص در نمودار و در ۲۴ ساعت پیش، در گذشته نیز مشاهده شده است.

آیا بازتاب‌پذیری (Reflexivity) در حال حاضر جایگزین اصول اساسی شده‌اند؟
همانطور که مبانی فوق ممکن است نشان‌دهنده یک افت قیمت احتمالی‌اند، سطوح قیمتی ۲۵ دلار، ۳۰ دلار و ۳۵ دلار نیز به تصحیح. احتمالی اشاره می‌کنند.

|| بیشتر بخوانید:‌مقدمه ای بر آموزش تحلیل تکنیکال و بنیادین قیمت رمزارز ها به زبان ساده ||

با رسیدن بیت کوین به یک قیمت جدید، تأثیر مبانی پیشین تا حد زیادی نامرتبط است زیرا سطح مقاومت گذشته در معیارها و نمودارها عملکرد بهتری دارد. این امر منجر به ترم جامعه‌شناختی‌ای می‌شود که اصطلاحاً بازتاب‌پذیری (Reflexivity) می‌نامیم.

بازتاب‌پذیری (Reflexivity) یک مفهوم اساسی از یک حلقه بازخورد مثبت است که باعث افزایش تعداد خریداران جدید را در طی یک روند گسترده صعودی می‌شود. با افزایش قیمت نزدیک به ۱۰۰ درصدی بیت کوین در ۴ هفته گذشته، خریداران بیشتری وارد بازار شده‌اند و بیت کوین وارد تعاملات بیشتری می‌شود.

این اتفاق در طی سال ۲۰۱۷ نیز رخ داد. با این حال، هر زمان که بازتاب‌پذیری قیمت‌های فاندامنتال را نسبت به ارزیابی تعادل تحت تأثیر قرار دهد، تصحیح احتمالی صورت می‌گیرد. همین اتفاق با اتریوم نیز در حال رخ دادن بود. این دارایی از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون به بیش از ۴۰۰ دلار  رسیده است، زیرا قیمت بدون هیچ دلیل و ریتمی حرکت می‌کند. این موضوع باعث تعامل بازار و احساسات اجتماعی می‌شود و در نتیجه چنین دوره‌ای نیز با انقضا روبرو خواهد شد.

احتیاط در تجارت در شرایط بازتاب‌پذیر بسیار مهم است، زیرا اصول فاندامنتال برای بیت کوین و سایر دارایی‌های اصلی کمتر قابل اعتمادند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43131
دکمه بازگشت به بالا