ایستگاه خبر

ما فراموش‌کاریم، اما می‌دانیم عمق تألم شما بسیار است! با رمز ارزها به کمک سیل‌زدگان بشتابید

نخستین نشست خبری کمپین جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی برای سیل‌زدگان ایرانی از طریق رمز ارزها با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری راه پرداخت اعضای اکوسیستم رمز ارز و بلاک‌چین ایران چندی پیش به‌صورت مستقل با به راه‌اندازی کمپینی اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی در قالب رمز ارز برای آسیب دیدگان حادثه سیل فروردین‌ماه در ایران کرده‌اند.

گفتنی است در فروردین‌ماه سال جاری ۷۰ درصد وسعت ایران زیر سیل قرار گرفت و ۲۸ استان کشور درگیر شدند. تخریب گسترده زمین‌های زراعی، نابودی زیرساخت‌های کشور، قطع آب آشامیدنی و برق و آلودگی سفره‌های سطحی آبی مشکلات بسیاری را برای هم‌وطنانمان در مناطق سیل‌زده ایجاد کرده بود. هرچند کمک‌های دولتی و مردمی در همان روزهای اول به سمت مناطق سیل‌زده روانه شد، اما حجم تخریب‌ها به حدی بود که فاجعه هنوز با مردمان آن مناطق دست‌به‌گریبان است.

به گفته مقامات هلال‌احمر ایران تحریم‌های ظالمانه ایالات‌متحده برخلاف ادعاهای حقوق بشرانه آن‌ها مانع جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی توسط هلال‌احمر شده بود و انتخاب رمز ارزها ها توسط این کمپین می‌تواند موانع حقوقی در این مسیر را از پیش رو بردارد.

برای مشارکت هرچند کوچک در این امر نیکو می توانید به وب‌سایت www.iranrescuebit.com مراجعه نمایید. باشد که قدم‌های کوچک ما قدری از تألم بسیار مردمان این سرزمین بکاهد.

https://coiniran.com/?p=31342
دکمه بازگشت به بالا