ایستگاه خبر

شبکه هلیوم در حال بررسی طرح انتقال بلاکچین سولانا برای بهبود مقیاس‌پذیری

شبکه هلیوم بلاکچین اینترنت اشیا (IoT)، در حال بررسی انتقال به بلاکچین سولانا و کنار گذاشتن بلاکچین خود است.

انتقال هلیوم به سولانا به طور قابل توجهی مقیاس پذیری شبکه را بهبود می‌بخشد و صرفه‌جویی قابل توجهی برای شبکه به ارمغان می‌آورد.

سطح بالاتری از کارایی شبکه هلیوم در سولانا

توسعه‌دهندگان هلیوم در حال فکر انتقال از بلاکچین این پروژه به سولانا هستند زیرا به دنبال دستیابی به زمان‌ تراکنش کوتاه‌تر، افزایش قابلیت همکاری با بلاکچین‌ها و سرعت تراکنش بسیار سریع‌تر هستند. توسعه‌دهندگان اصلی مرتبط با پروژه در پستی در مدیوم اظهار کردند که پیشنهاد تیم توسعه‌دهنده اصلی پروژه به طور قابل توجهی کارایی عملیاتی پروژه را بهبود می‌بخشد.

بنیاد هلیوم همچنین اضافه کرد که این طرح که HIP 70 نامیده می‌شود، به مسائل کلیدی سرعت، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری شبکه می‌پردازد.

جزئیات طرح HIP 70

پیشنهاد انتقال به سولانا پس از آن مطرح شد که توسعه‌دهندگان پروژه اصلی چندین مشکل فنی را که برای بهبود قابلیت‌های شبکه هلیوم نیاز به رفع آن‌ها داشتند، برجسته کردند.

با توجه به صفحه گیت‌هاب هلیوم، طرح HIP 70 به طور قابل توجهی توانایی‌های انتقال داده و پوشش شبکه را بهبود می بخشد.

توسعه‌دهندگان هلیوم HIP 70 را پیشنهاد کرده‌اند که می‌تواند حساب PoC و انتقال داده را به اوراکل‌ها منتقل کند. این انتقال نیازهای بلاکچین هلیوم را ساده می‌کند و مقیاس‌پذیری، سرعت و قابلیت اطمینان را بهبود می‌بخشد. همچنین امکان پاداش‌های بیشتری را برای ماینرها فراهم می‌کند.

خانه‌ای جدید برای توکن‌ها

توسعه‌دهندگان همچنین پیشنهاد کردند که همه توکن‌های مبتنی بر هلیوم، مکانیسم‌های حاکمیتی و اقتصاد پیرامون توکن‌های HNT، DC، IOT و MOBILE بومی این پلتفرم به سولانا منتقل شوند. به گفته توسعه‌دهندگان، انتقال توکن‌ها به بلاکچین سولانا به گسترش شبکه هلیوم کمک می‌کند، شبکه‌ای که در ماه‌های اخیر به بیش از یک میلیون هات‌اسپات افزایش یافته است.

در حال حاضر، بلاکچین هلیوم از مکانیزم اثبات پوشش (Proof-of-Coverage) استفاده می‌کند که تأیید می‌کند آیا هات‌اسپات‌ها در جایی که ادعا می‌شود قرار دارند یا خیر و صادقانه مکان آن‌ها را نشان می‌دهد. با این حال ثابت شده است که مکانیزم اثبات پوشش یک برنامه بسیار فشرده و پیچیده است و برای کاربران بسیار چالش برانگیز بوده است. علاوه بر این، افزایش بار هلیوم مشکلات متعددی را در انتقال داده بین کاربران مختلف ایجاد کرده است.

حذف اثبات پوشش

توسعه‌دهندگان همچنین پیشنهاد کرده‌اند که مکانیسم اثبات پوشش را با انتقال پروژه به سولانا حذف کنند. این حرکت نشان می‌دهد که مکانیسم‌هایی که در حال حاضر در بلاکچین هلیوم استفاده می‌شوند، حداقل در شکل فعلی‌شان قادر به مدیریت برنامه‌های شبکه نیستند. به گفته توسعه‌دهندگان، حذف Proof-of-Coverage شبکه هلیوم را بسیار ساده‌تر می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

https://coiniran.com/?p=57269
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x