ایستگاه خبر

شرکت سرمایه‌گذاری SkyBridge: راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری بیت کوین

شرکت سرمایه‌گذاری SkyBridge، آخرین صندوق‌ سرمایه‌گذاری سنتی است که پس از افزایش علاقه به رمز ارزها در سال ۲۰۲۰، صندوق سرمایه‌گذاری متمرکز بر بیت کوین را راه‌اندازی کرده است.

صندوق سرمایه‌گذاری پوششی SkyBridge، روز دوشنبه اعلام کرد که صندوق بیت کوین آن‌ها، در حال حاضر با ۳۱۰ میلیون دلار دارایی در دسترس سرمایه‌گذاران معتبر است. این دارایی‌ها متعلق به صندوق ۳ میلیارد دلاری این شرکت است.

این صندوق در ۲۲ دسامبر، کار خود را با ۲۵ میلیون دلار بیت کوین آغاز کرد. در کمتر از دو هفته، ‌قیمت بیتکوین از ۲۳ هزار دلار به ۳۱ هزار دلار رسیده است.

بیتکوین طلای دیجیتال یا بهتر از طلا؟

آنتونی اسکاراموچی، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری SkyBridge به خبرگزاری رویترز گفته است:

“در هر نمونه سبد دارایی که تصور کنید، طلا به عنوان یک طبقه‌ی دارایی در آن‌ها پذیرفته شده است. هر سبد حدود ۱٪ در معرض بیت کوین قرار می‌گیرد و می‌توانید به آسانی جایگاه بیت کوین را متصور شوید. البته بیتکوین در حکم طلا، بهتر از طلا عمل می‌کند!”

به لحاظ معیارهای کمیابی، قابلیت انتقال، قابلیت ذخیره، عدم تمرکز، قابلیت دوام، قابلیت تأیید و تقسیم‌پذیری، بیت کوین معادل طلا و یا بهتر از آن است. با اشاره به ارزش بازاری ۱۰ تریلیون دلاری طلا و ۵۰۰ میلیون دلاری بیت کوین، به عقیده‌ی آن‌ها، اگر ارزش بازاری بیت کوین به طلا برسد، قیمت آن معادل با ۵۳۵ هزار دلار خواهد بود.

بازده ۱۵۶ درصدی صندوق‌های رمز ارزی

حالا این سیاست رمزارزی شرکت سرمایه‌گذاری SkyBridge در میان یک رالی قیمتی بیت کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتال صورت گرفته است. بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تقریبا ۴ برابر شد و سال را در اوج خود به پایان رساند.

بنا بر موسسه تحقیقاتی HFR، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر رمز ارز در ماه نوامبر تقریبا ۵۲ درصد عایدی داشته‌اند. همچنین بازده سالانه آن‌ها به طور متوسط برابر با ۱۵۶ درصد بوده است.

ابتدای امسال، پس از ضرر ۲۳ درصدی در ماه مارس، سرمایه‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری SkyBridge، خواستار بازگشت ۱.۷ میلیارد دلار از سرمایه‌های خود شدند. اسکاراموچی به رویترز گفت که این صندوق از آن زمان تا کنون، بخش عمده‌ای از زیان را جبران کرده است.

با وجود پذیرش نهادی روزافزون بیت کوین، این رمزارز همچنان بسیار پرنوسان است. بیت کوین مشمول مقررات ضعیفی است و توسط بسیاری از سرمایه گذاران عمده، پرریسک تلقی می‌شود. همان طور که بیت کوین به سرعت رشد کرد به همان سرعت هم ممکن است سقوط کند. البته فعلا این یک نوسان لذت بخش برای آن‌هاست.

|| بیشتر بخوانیم: ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ هویت خالق بیت کوین

منبع

https://coiniran.com/?p=42991
دکمه بازگشت به بالا