ایستگاه خبر

هدرا هش‌گراف (HBAR) برای رهگیری پهبادها با سازمان ترافیک هوایی بریتانیا همکاری می‌کند

دولت بریتانیا از همکاری هدرا هش‌گراف (HBAR) و Neuron Innovation برای طرح آزمایشی رهگیری داده‌‌های پهبادها به‌وسیله‌ی مکانیسم دفترکل توزیع‌شده حمایت کرد.

استفاده از شبکه‌ی هدرا هش‌گراف برای رهگیری پهبادها

Neuron Innovation یک شرکت هوانوردی مستقر در لندن است که باکمک مالی دولت بریتانیا یک طرح آزمایشی جمع‌آوری داده‌های پهبادی را آغاز کرده است. این طرح به‌کمک پروتکل دفترکل اجماع عمومی توسعه‌یافته توسط شبکه‌ی هدرا (HBAR) محقق خواهد شد. طی این مشارکت جمع‌آوری، ذخیره و نظم‌دهی میلیون‌ها واحد داده‌ی مربوط به پرواز پهبادها امکان‌پذیر می‌شود. صنعت هوانوردی به پهبادها امکان این را می‌دهد تا به‌شکلی یکپارچه به ترافیک هوایی بپیوندند.

Niall Greenwood، مدیرعامل Neuron Innovation، درخصوص اهداف این مشارکت اظهار داشت:

«ما توانسته‌ایم به‌کمک زیرساخت‌های امنیت‌-محور هوانوردی، پرواز‌های دوربرد پهبادی را میسر سازیم. در هریک از این پروازها میلیون‌ها واحد داده تولید شده که هیچ‌یک از دفاترکل توزیع‌شده عمومی از سرعت لازم برای ثبت و نظم‌دهی آنها برخوردار نیست.»

این طرح که نخستین بار در آوریل ۲۰۲۱ و در اسکاتلند به‌طور آزمایشی اجرا شد از پهبادهای تجاری، نظامی و دولتی در مسافت‌های دوربرد به‌‌خوبی پشتیبانی کرد. دومین اجرای آزمایشی این پروژه نیز در اکتبر همان سال و در دانشگاه Cranfield به‌وقوع پیوست.

رهگیری و ثبت داده‌های پرواز پهبادهای بدون سرنشین

طی این همکاری مسیرهای پرواز و موقعیت مکانی پهبادها توسط حسگرهای شرکت Neuron ثبت و هم‌زمان بوسیله‌ی مکانیسم اجماع هدرا هش‌گراف برچسب زمانی دریافت می‌کنند. بنابراین اطلاعات پروازی هر پهباد به‌طور زنده در یک دفترکل توزیع عمومی قابل دسترسی خواهد بود.

مشارکت فوق را می‌توان یکی از چندین پروژه‌ی پهبادی مورد حمایت وزارت‌خانه‌های تجارت، انرژی و صنعت بریتانیا دانست. ایده‌ی کلی این پروژه‌ها توسعه‌ی فرآیندی مصون از خطا (fool-proof) برای پردازش پهبادها و سایر هواپیماهای بدون سرنشین پس از خروج از دید است.

هدرا هش‌گراف (HBAR) بلاک‌چینی مبتنی بر مکانیسم اثبات سهام (PoS) است. سرویس اجماع آن از فناوری اثبات مفهوم برای بررسی احتمال وقوع یک پدیده کمک می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه فناوری‌های دفتر کل توزیع شده (Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain)

Source

https://coiniran.com/?p=49221
دکمه بازگشت به بالا