ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری ۲.۵ میلیارد دلاری دانشگاه‌های هاروارد، MIT و آکسفورد برای توسعه‌ی EduDAO

هشت دانشگاه برتر جهان ازجمله برکلی، هاروارد، MIT و آکسفورد اقدام به توسعه و راه‌اندازی یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) به‌نام EduDAO کرده‌اند. هدف اصلی این DAO تمرکز بر رفع بحران بودجه و مهارت‌های لازم در تحقیقات و آموزش بلاک‌چینی عنوان شده است.

EduDAO که از ترکیب دو واژه‌ی «Education + DAO» شکل گرفته است به استخر نقدینگی ۲.۵ میلیارد دلاری دارایی‌های BitDAO دسترسی خواهد داشت. این مبلغ برای سرمایه‌گذاری و تامین بودجه‌ی لازم در زمینه‌های تحقیقات بلاک‌چین و توسعه‌ی نسل سوم اینترنت (Web3) به‌کار گرفته خواهد شد.

نمایندگان باشگاه بلاک‌چینی دانشگاه هاروارد در یک بیانیه‌ی رسمی اظهار داشتند:

«انتقال قدرت سرمایه‌گذاری و توزیع اطلاعات به گروهی از دانشجویان، اعضای هیات علمی و فارغ‌التحصیلان گامی بزرگ برای موسسات معتبری مانند هاروارد است.»

اعضای آکادمیک حاضر در EduDAO شامل: BlockchainBlockchain at Berkeley, Penn Blockchain, باشگاه بلاک‌چین هاروارد, MIT Sloan Blockchain Club, Blockchain at Michigan, Blockchain@USC, انجمن بلاک‌چین آکسفورد و انجمن بلاک‌چین دانشجویان Tsinghua است.

نوآوران آینده

EduDAO به‌عنوان یک کمیته‌ی مستقل عمل کرده و دارای ۳۳ میلیون دلار سرمایه‌ برای شروع فعالیتش خواهد بود. این DAO مجاز است تا سالانه حداکثر ۱۱ میلیون دلار برای کمک به پروژه‌ها، تحقیقات و توسعه‌ی محصولات از این صندوق برداشت نماید.

گروه‌های دانشگاهی نقشی سرنوشت‌ساز برای شرکت در فرآیند رای‌گیری و تعیین توسعه‌ی آتی پروتکل BitDAO خواهند داشت. مشارکت در این پروژه به‌معنای ایجاد سازوکارهای حکمرانی و یا بهبود ابزارهای مدیریت خزانه‌داری، یاری‌رساندن به سایر سازمان‌های مبتنی بر BitDAO و یا طراحی محصولاتی است که برای شبکه‌ی BitDAO مفید خواهند بود.

Jocelyn Weber Phipps، مسئول بخش تحقیق و توسعه‌ی دانشگاه برکلی، اظهار داشت:

«ما در دانشگاه برکلی از بودجه‌ی ارائه‌شده برای حمایت از فعالیت‌های موجود در حوزه‌ی DAOها و بلاک‌چین استفاده خواهیم کرد. بی‌صبرانه منتظر همکاری و ملاقات با اعضای EduDAO در سال آینده هستیم.»

 

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=48811
دکمه بازگشت به بالا