ایستگاه خبر

هارمونی برای جبران خسارت قربانیان میلیاردها توکن ONE ضرب می‌کند!

تیم اصلی هارمونی یک هارد فورک برای ضرب میلیاردها توکن جدید هارمونی (ONE) پیشنهاد کرده است. این پیشنهاد بخشی از طرح بازپرداخت قربانیان هک این پل در ماه گذشته است.

Harmony یک بلاکچین اثبات سهام (PoS) است که خود را به عنوان یک جایگزین سریع‌تر و ارزان‌تر اتریوم معرفی می‌کند. توکن ONE به عنوان دارایی اصلی برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه استفاده می‌شود.

در ماه ژوئن، یک هکر دارایی‌های رمز ارزی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را که روی پل Horizon که توسط هارمونی اداره می شود در اتریوم قفل شده بود، سرقت کرد. از آن زمان، قربانیان درخواست بازپرداخت کرده‌اند.

روز چهارشنبه، تیم پیشنهاد کرد که جامعه باید شبکه هارمونی را جدا کند و یک منبع جدید از توکن‌ها برای شروع فرآیند بازپرداخت ایجاد کند. در این طرح آمده است:

«این طرح به هاردفورک بلاک چین هارمونی نیاز دارد زیرا عرضه توکن های ONE را افزایش می دهد.»

پیشنهادهای میلیارد دلاری هارمونی

طرح اخیر به اعضای جامعه دو گزینه داد تا تصمیم بگیرند چه مقدار توکن ضرب کنند.

اولین گزینه، ضرب ۲.۴۸ میلیارد توکن ONE (49.6 میلیون دلار) است که تیم مدعی شد برای غرامت ۵۰ درصدی به قربانیان با قیمت فعلی بازار ۰.۰۲ دلار برای هر توکن ONE کافی است.

انتخاب دوم این است که ۴.۹۷ میلیارد توکن ONE (99 میلیون دلار) را برای جبران کامل غرامت به قربانیان ضرب کنند.

این تیم استدلال کرد که نباید وجوه خزانه داری را برای بازپرداخت هک هزینه کرد و گفت می‌خواهد از این دارایی‌ها برای رشد و برنامه‌های اکوسیستم استقاده کند. در این بیانیه آمده است:

«ما تصمیم گرفتیم از خزانه بنیاد به نفع طول عمر و رفاه پروژه استفاده نکنیم، زیرا بازپرداخت از خزانه به شدت مانع توانایی بنیاد برای حمایت از رشد هارمونی و اکوسیستم آن می‌شود.»

با قضاوت بر اساس نظرات در انجمن حکمرانی، به نظر می‌رسد که جامعه تا حد زیادی از این پیشنهاد ناراضی است، در درجه اول به دلیل تأثیر تورمی ضرب توکن‌های جدید. بسیاری استدلال کردند که این طرح باعث کاهش قیمت آن خواهد شد.

در حال حاضر، کل عرضه توکن ONE حدوداً ۱۳.۱ میلیارد توکن است. این بدان معناست که اگر این طرح تصویب شود، تیم عرضه ONE را بین ۱۹ تا ۳۸ درصد طی سه سال آینده افزایش خواهد داد. در صورت اجرای طرح پیشنهادی، کیف‌پول‌های مشخص باید هر ماه توکن‌های خود را در دوره سه ساله مطالبه کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=57572
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x