ایستگاه خبر

جایزه‌ی ۱ میلیون دلاری Harmony برای بازگردانی دارایی‌های مسروقۀ پُل Horizon

شبکه‌ی Harmony چند روز گذشته هدف حمله‌ی یک هکر به پُل Horizon و سرقت ۱۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های کاربران شد، این بلاک‌چین لایه-۱ روز گذشته اعلام کرد که برای بازگردانی دارایی‌های مذکور یک پاداش ۱ میلیون دلاری درنظر گرفته است. این حرکتی مرسوم بین موسسات رمز ارز برای احیای وجوه مسروقه می‌باشد.

جایزه‌ی 1 میلیون دلاری Harmony برای بازگردانی دارایی‌های مسروقۀ پُل Horizon

شبکه‌ی Harmony پیش از این اقدام، همکاری خود را با مقامات ملی و متخصصان جرم‌شناسی برای شناسایی هویت این مجرم سایبری آغاز کرده بود. اعلام این جایزه را می‌توان تلاشی برای تشویق هکر در بازگردانی این دارایی‌ها قلمداد کرد، با این‌وجود Harmony متذکر شد اگر هکر با ما همکاری کند هیچ شکایتی علیه وی ثبت نخواهیم کرد.

آیا بازگردانی این دارایی‌ها ممکن است؟

آسیب وارد شده به پُل Horizon در فهرست بلندبالای حملات بین‌-زنجیره‌ای سال ۲۰۲۲ قرار می‌گیرد. پرسشی که ممکن از از خود بپرسید این است که آیا Harmony موفق به بازیابی دارایی‌های مسروقه خواهد شد؟

در اوایل ماه ژوئن (۱۱ خرداد) بنیاد اپتیمسم (Optimism) موفق به استرداد تقریبا ۲۰ میلیون توکن اپتیمیسم (OP) شد که در جریان یک هک ازدست رفته بود. طبق اظهارات بنیاد اپتیمیسم این متهم یک هکر کلاه ‌سفید یا هکر اخلاقی بود و ۲ میلیون از این توکن‌ها را به عنوان جایزه برای خود نگه داشت.

در سناریویی مشابه شبکه‌ی Poly در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) هدف یک حمله‌ی ۶۱۰ میلیون دلاری قرار گرفت و برای بازگردانی این دارایی‌ها یک جایزه‌ی ۵۰۰ هزار دلاری تعیین کرد. هکر نیز علاوه‌بر همکاری موفق شد تا در شرکت آن‌ها استخدام شود.

اما برخی از شبکه‌ها مانند Ronin خوش‌شانس نبوده‌اند و حجم بزرگی از دارایی‌های خود را در حملات هک از دست داده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش پل زدن با پلتفرم‌های بریج (BRIDGE) در شبکه اتریوم

Source

https://coiniran.com/?p=57387
دکمه بازگشت به بالا