ایستگاه خبر

مدیرعامل CoinGecko : بی‌طرفی CoinMarketCap در هاله‌ای از ابهام است

یک هفته بعد از آن که صرافی باینانس (Binance) مالکیت خود بر CoinMarketCap — یکی از وب‌سایت‌های مرجع کریپتو — را اعلام کرد، برخی از چهره‌های جامعه کریپتو اظهارنظرهای خود در اینباره را اعلام کردند.

بابی اونگ، بنیانگذار و مدیر اجرایی CoinGecko، طی مصاحبه‌یی با My Two Gwei در تاریخ ۶ آوریل، به سرمایه‌ی ۴۰۰ میلیون دلاری که این وب‌سایت از طریق این معامله به دست آورده و نقشی که ممکن است در آینده ایفا کند، اشاره کرد.

اونگ بر «حفظ استقلال و تمامیت داده‌های» شرکت خود در برابر «صرافی‌هایی که حجم مبادلاتشان را جور دیگری وانمود می‌کنند» تأکید کرد. یکی از اهداف اونگ در این مصاحبه، طعنه به CMC شرکت رقیب CoinGecko بود:

«بعد از این معامله بعید به نظر می‌رسد که CoinMarketCap بتواند مستقل و بی‌طرف بماند، بنابراین ما در حال حاضر بزرگترین سیستم گردآوری داده‌های مستقل در بازار هستیم.»

گرچه CMC روش‌های خاص خود را برای یکپارچگی داده‌ها دارد، CoinGecko از “Trust Score” استفاده می کند تا به مشتریان درک بهتری از حجم گزارش‌شده‌ی واقع‌بینانه بدهد. این وب‌سایت داده‌های کریپتو اخیراً کتابی را در مورد امور مربوط به مرکزیت‌زدایی مالی (DeFi) منتشر کرده است که در حال حاضر در دنیای کریپتو شناخته‌شده است.

بسیاری از افراد جامعه کریپتو CMC را تأیید می‌کنند

در حالی که CMC در معرض انتقادهاست. برخی دیگر در جامعه رمزارزها تا حد زیادی از اینکه باینانس این وبسایت را به مالکیت خود در آورده است حمایت می‌کنند.

اریک بنز، مدیرعامل صرافی رمزارز Changelly در گفت‌وگو با Cointelegraph ابراز کرد که مطمئن است این معامله برای طرفین سودهای فراوانی به همراه خواهد داشت و از حیث زمان‌بندی هم نمی‌توانست از این بهتر باشد. مایک آلفرد، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت fintech Digital Assets Data، نیز دیدگاه مشابهی داشته و ابراز کرده است Binance یکی از قوی‌ترین و معتبرترین شرکت‌هایی است که هم اکنون در اکوسیستم کریپتو فعالیت می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38077
دکمه بازگشت به بالا