ایستگاه خبر

نهنگ های سیری ناپذیر بازار چه مقدار از بیت کوین ها را بلعیده اند؟

بیش از نیمی از بیت کوین های موجود، در والتِ کمتر از یک درصد بیتکوینر ها ذخیره شده است. این آمار ها نشان دهنده چیست؟

اگر مقدار زیادی بیت کوین در کیف پول (والت) سرمایه گذارانِ عاقبت اندیش ذخیره شده باشد، نشان می دهد متقاضیانِ رو به افزایشِ بیت کوین، عجله ای در نقد کردن سرمایه ی خود ندارند. بسیاری از bitcoin ها در همان روز های اولیه، استخراج و ذخیره شده اند و هنوز از جایشان تکان نخورده اند.

بیشتر بخوانید: گزارش بازار های همتا به همتای (P2P) بیت کوین در ایران ، پرو و…

برخی سرمایه گذاران به ذخیره بیت کوین عادت کرده اند

رمز ارز ها مجموعه ای از موجودات مختلف را دور هم گرد آورده است. در کنار گاو ها و خرس ها، به نظر می رسد سنجاب های زیادی هم وجود دارند که دانه های بلوط را در جنگل رمز ارز هایی دفن کرده اند که هنوز درختان آن در حال ریشه دواندنِ بیشتر هستند.

نهنگ های سیری ناپذیر بازار چه مقدار از بیت کوین ها را بلعیده اند؟
half of all btc is parked in whale sized wallets/ Source

بیش از ۲۵٪ بیت کوین ها در کیف پول هایی هستند که قبل از رشد قیمت سال ۲۰۱۷ ایجاد شده و تا کنون هیچ تراکنشی نداشته اند. Diar گزارش کرده است که یک چهارم تمام بیت کوین ها با دید بلند مدت، سرمایه گذاری شده اند در حالی که گروه کوین های گم شده یا از دست رفته و نیز غیر سیال (که شامل کوین های استخراج نشده نیز می شود) ۳۰ درصد کل بیت کوین ها را تشکیل می دهند.

بیشتر بخوانید: Bitcoin چگونه راه رسیدن به حکومت های بهتر را هموار می کند؟

برآورد اخیر Diar نشان می دهد عمده بیت کوین های در گردش (۵۵٪) در کیف پول هایی قرار دارند که بیش از ۱.۳ میلیون دلار (با قیمت فعلی) در آنها جا خوش کرده اند. در حقیقت، بیش از ۸۷٪ از بیت کوین ها درون والت هایی هستند که فزون بر ۱۰BTC (بیش از ۶۰ هزار دلار) نگهداری می کنند. جالب اینکه این بیت کوین ها فقط در ۰.۷٪ از آدرس ها نگهداری می شوند. به طور مشابه، کیف پول های با بیش از ۱۰۰ کوین که ۶۲٪ بیت کوین ها در آن ها نگهداری می شوند تنها در ۰.۱٪ از آدرس ها هستند.

bitcoin 1 640x426
half of all btc is parked in whale sized wallets/ Source

به غیر از بخشی از کوین ها که عده ای معتقدند متعلق به ساتوشی ناکاماتو است، به نظر می رسد بقیه کوین ها متعلق به سرمایه گذران زیرکی باشد که از مدت ها قبل خیمه ی خود را در سرزمین bitcoin برپا کرده اند. علاوه بر این، ۳.۸٪ از کل بیت کوین های عرضه شده در پنج والت شناخته شده برای مدیریت صرافی های عمده نگهداری می شوند. شرکت تحلیل گر بلاک چین Chainalysis نیز در اوایل آوریل گزارش داد که تقریبا یک سوم بیت کوین های عرضه شده تا کنون، در دست ۱۶۰۰ فرد قرار دارد.

در حقیقت، در طول افت قیمت امسال bitcoin، هش ریت شبکه بالا رفت. رشد هش ریت می تواند نشانه تقویت زیر ساخت های امنیتی باشد که منجر به تقاضای بیشتر برای bitcoin می شود. به ویژه، خیال سرمایه گذاران بلند مدت به خاطر امن تر شدن شبکه از همیشه راحت تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: Mining بیت کوین (Bitcoin) در بازار خرسی و نرخ هش (Hash) دو برابر

بیت کوین های ذخیره شده در والت ها؛ چشم انداز بلند مدت یا چیزی دیگر؟

نهنگ های سیری ناپذیر بازار چه مقدار از بیت کوین ها را بلعیده اند؟
half of all btc is parked in whale sized wallets/ Source

Diar اشاره می کند که ۴۲٪ از بیت کوین هایی که در کیف پول هایی با دارایی بیش از ۲۰۰btc سرمایه گذاری شده اند، هنگام اوج گرفتن قیمت آن در دسامبر ۲۰۱۷ هیچ حرکتی نشان ندادند؛ علاوه بر اینکه به ۲۷٪ این والت ها از سال گذشته کوین های بیشتری نیز اضافه شده است. این علائم به وضوح نشان می دهند که سرمایه گذاران بلند مدت، پیمایش مسیری طولانی از ورای پستی و بلندی ها را در نظر دارند.

به نظر شما چنین رفتاری باعث متمرکز شدن bitcoin در آینده خواهد شد؟ فکر می کنید سازندگان اولیه بیت کوین چه در سر می پرورانند؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده است مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=24483
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x