ایستگاه خبر

نه آقای سان! تأثیرگذاری به تعداد فالوورهای بی‌شمار توییتر مرتبط نیست

مالک ترون، جاستین سان احتمالا از خرید فالوورهای توییتر خود منفعت کسب می‌کند. آنالیز حساب توییتر جاستین نشان می‌دهد که احتمالا نیمی از ۱.۷ میلیون فالوور حساب توییتر او می‌تواند فیک باشد.

سلبریتی سازی در دنیای رمز ارزها با جاستین سان

از زمان پیدایش توییتر استفاده از ربات‌ها برای نشان دادن شهرت و مقبولیت بیشتر رایج بوده است. پارامترهایی نظیر تعداد فالوورها، لایک ها، ریتوییت ها و کامنت‌ها برای نشان دادن تأثیرگذاری بیشتر هر حساب کاربری مهم به نظر می‌رسند، حتی اگر تمام آن اعداد مهندسی‌شده باشند.

شواهد حاکی از آن است که جاستین سان مالک پروژه ترون و مدیر اجرایی BitTorrent کاملا از قواعد بازی در توییتر آگاه نیست. جاستین از زمان بازگشایی حساب توییتر خود از اوت ۲۰۱۷ با ۵۲۰۰ توییت، ۱۷۰۰ لایک به دست آورده است. او این تعداد مشارکت را از ۱.۷ میلیون فالوور اسمی حساب خود دریافت کرده است. این در حالی است که ویتالیک باترین مبدع اتریوم از سال ۲۰۱۱ تاکنون با ۱۲ هزار توییت و بیش از ۵۴۰۰ لایک، تنها ۸۸۰ هزار فالور دارد.

اگرچه کارشناسان معتقدند که ویتالیک در بازاریابی خود به‌شدت ضعیف عمل می‌کند، اما شواهد دیگری نشان می‌دهد که جاستین سان با استفاده از ربات‌ها و ایجاد حساب‌های جعلی گوی سبقت را در این شبکه اجتماعی از ویتالیک ربوده است. در تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ جاستین یک‌شبه و بدون هیچ دلیل خاصی ۵۷۰۰ فالوور جدید کسب کرده است.

فالوورهای فیک جاستین سان در توییتر
Justin-Fake-followers

در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۱۸ نیز در راستای پاک‌سازی رسمی توییتر از اکانت‌های جعلی، او ۸۸ هزار فالوور خود را ازدست‌داده است.

فالوورهای فیک جاستین سان
Justin-Fake-followers

به نظر می‌رسد محبوبیت در دنیای رمز ارزها نیز مسابقه‌ای است که چهره‌های علمی این حوزه را برای سلبریتی شدن فریب می‌دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=32071
دکمه بازگشت به بالا