ایستگاه خبر

ابر رایانه‌ها برای استخراج کریپتو مورد حمله هکرها قرار گرفتند

این اولین بار نیست که به ابر رایانه‌ها برای استخراج کریپتو حمله می‌شود. این هفته هم هکرهایی با هدف استخراج رمزارزها به چندین ابر رایانه در سراسر اروپا حمله کرده‌اند. براساس گزارش خبری ZDNet در تاریخ ۱۶ می، تعداد زیادی ابر رایانه به منظور بررسی این مداخله‌ها از کار افتاده‌اند.

این حوادث امنیتی در انگلیس، آلمان و سوئیس گزارش شده است. علاوه بر این، براساس این گزارش، حمله احتمالی دیگری در یک مرکز رایانه‌ای با فعالیت بالا در اسپانیا رخ داده است.

کالج‌ها قربانیان اصلی هستند

گرچه به ابر رایانه‌ها برای استخراج کریپتو در سرتاسر اروپا حمله شده است اما به نظر می‌رسد بیشتر این حملات دانشگاه‌ها را هدف قرار داده است. دانشگاه ادینبورا که از سوپر رایانه ARCHER استفاده می‌کند، اولین حادثه را روز دوشنبه گزارش داد. سپس دانشگاه‌های بزرگ در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان اعلام کردند که در این روز مورد حمله امنیتی مشابه قرار گرفتند و باید فعالیت‌شان را متوقف کنند. بعدها حملات بیشتری در مؤسسات دیگر آلمان، اسپانیا و سوئیس رخ داد.

هدف: رمزارزها

در این خبر آمده است: نمونه های بدافزار منتشرشده توسط تیم مقابله با حوادث امنیت رایانه توسط یک شرکت امنیت سایبری مستقر در ایالات متحده بررسی شده است. تیم مقابله با حوادث امنیت رایانه، یا CSIRT، سازمانی غیراروپایی است که تحقیقات مربوط به ابر رایانه‌ها را در سراسر اروپا انجام می‌دهد.

این شرکت امنیت سایبری گفت که به نظر می‌رسد مهاجمان اطلاعات کارمندان و اعضای دانشگاهی افرادی را در کانادا، چین و لهستان به منظور دستیابی به ابررایانه‌ها به سرقت برده‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38913
دکمه بازگشت به بالا