ایستگاه خبر

هکرها در ماه گذشته بیش از 21،000،000 دلار از پلتفرم‌های DeFi سرقت کردند

به گفته DeFi Llama، هکرهای کریپتو در ماه فوریه  21.41 میلیون دلار دارایی دیجیتال را از پلتفرم‌های امور مالی غیرمتمرکز  DeFi سرقت کردند.

DeFi Llama، جمع‌آوری کننده اطلاعات مرتبط با ارزش کل قفل شده (TVL)، خاطرنشان می‌کند وجوه مسروقه در ماه فوریه نسبت به ژانویه افزایش شدیدی داشته است. در ماه ژانویه هکرها تنها حدود 740000 دلار سرقت کرده بودند.

با این حال، مجموع 21.41 میلیون دلار در ماه فوریه در مقایسه با مقدار رمزارزهایی که در سال 2022 به سرقت رفته است، کمتر شده است. شرکت اطلاعاتی بازار چین‌آنالیسیس (Chainalysis) در گزارش Crypto Crime سال 2023 خود اشاره می‌کند هکرها 3.8 میلیارد دلار از کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال در سال گذشته سرقت کرده‌اند که تا کنون بالاترین رقم است.

به طور خاص، اکتبر 2022، با 775.7 میلیون دلار دارایی دیجیتال به سرقت رفته در 32 حمله جداگانه، در صد حمله‌های هکری کریپتو بود.

چین‌آنالیسیس همچنین اشاره می‌کند در سال گذشته از پروتکل‌های DeFi حدود 3.1 میلیارد دلار به سرقت رفته که بیش از 82 درصد از کل مبلغ سرقت‌شده در سال 2022 است. این آمار نشان می‌دهد DeFi به بزرگترین هدف برای هک در فضای کریپتو تبدیل شده‌ است. پل‌های بین زنجیره‌ای هم 64 درصد از این 3.1 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده اند.

پل‌های بین زنجیره‌ای به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انتقال دارایی‌های رمز ارزی را بین دو زنجیره مختلف امکان‌پذیر می‌سازند.

چین‌آنالیسیس در توضیحات خود نوشته است،

پل‌ها یک هدف جذاب برای هکرها هستند. قراردادهای هوشمند در واقع مخازن عظیم و متمرکزی از وجوهی‌اند که به پشتوانه دارایی‌های زنجیره جدید متصل شده‌اند – به سختی می‌توان سرقت مطلوب‌تری را تصور کرد. اگر پل به اندازه کافی بزرگ شود، هر گونه خطایی در کد قرارداد هوشمند زیربنایی آن یا سایر نقاط ضعف احتمالی آن مطمئناً در نهایت توسط هکرها پیدا می‌شود و مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

 

پیشنهاد مطالعه: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi)

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا