ایستگاه خبر

هکرها در سال جاری بیش از 1.22 میلیارد دلار از بازار DeFi سرقت کردند

بر اساس پلتفرم Immunefi، بازار DeFi تنها در سه ماه اول سال 2022 در هک‌هایی که اتفاق افتاده بیش از 1.22 میلیارد دلار از دست داده است.

این رقم تقریباً هشت برابر بیشتر از 154 میلیون دلار از دست رفته در سه ماهه اول سال 2021 است.

DeFi از ابتدای سال 2021 به طور قابل توجهی رشد کرده است و هکرها به سوءاستفاده از فضا ادامه می‌دهند. پروژه‌های جدید، با بازرسی‌های امنیتی ضعیف‌تر، اهداف اصلی برای هکرها هستند.

Immunefi تأیید کرد که بیشتر هک‌ها در نتیجه امنیت ضعیف بوده است. آن‌ها همچنین انتظار دارند که این نوع از حملات در آینده افزایش یابد.

ما باید انتظار داشته باشیم که این نوع حملات [پیچیده] همچنان افزایش یابد، زیرا هکرها و مجرمان اینترنتی مهارت‌های هک DeFi را در میان خود تقویت می‌‌کنند.

میچل آمادور، مدیر عامل و مؤسس Immunefi اضافه کرد:

به‌علاوه، با توسعه هرچه بیشتر DeFi، این نوع حملات بیشتر و بیشتر سودآور می‌شوند.

طبق جمع‌آوری داده‌ها، Defi Llama، کل ارزش قفل شده در قراردادهای هوشمند مختلف از 80 میلیارد دلار در این زمان در سال گذشته به 227.84 میلیارد دلار افزایش یافته است. و افزایش استفاده از بلاکچین، به لطف رشد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و برنامه‌های DeFi، منجر به افزایش هزینه‌های تراکنش در اتریوم، بزرگترین بلاکچین این بخش شده است.

شبکه Ronin بیشترین آسیب را متحمل شد و تقریباً 625 میلیون دلار در یک هک در پایان ماه مارس از دست داد. در حالی که کرم‌چاله پل اتریوم و سولانا قربانی بعدی بود که بیش از 320 میلیون دلار در فوریه از دست داد.

تعداد زیاد هک‌ها در بازار DeFi و رشد انفجاری این فضا به این معنی است که پروژه‌ها باید بیشتر روی ایمن‌سازی قراردادهای هوشمند خود تمرکز کنند. این یک توصیه از روزهای اولیه ایجاد فضا بوده است، اما خیلی از پروژه‌ها منابع خود را به آن اختصاص نداده‌اند.

برخی از راه‌حل‌ها شامل بازرسی‌های مرتبط با شخص ثالث در قراردادهای هوشمند و برنامه‌های بیمه ارز دیجیتال است. دومی پرداخت غرامت به قربانیان هک را آسان‌تر می‌کند، در حالی که ممیزی به تضمین امنیت کمک زیادی می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا