ایستگاه خبر

حمله دیگری به DeFi، سرقت 4.4 میلیونی از بلاکچین Meter

شرکت زیرساخت بلاکچین مستقر در کالیفرنیا Meter آخرین قربانی یک حمله سایبری است و در روز شنبه 4.4 میلیون دلار را از دست داده است.

طبق گفته شرکت تحلیلی بلاکچین پک‌شیلد (PeckShield)، Meter حدود 4.3 میلیون دلار از دست داده است که شامل 1391.24945169 ETH و 2.74068396 BTC می‌شود.

Meter از طریق توییتر پاسخ داد و جزئیاتی را در مورد هک با جامعه خود به اشتراک گذاشت:

متأسفانه Meter چند ساعت پیش هک شد. لطفاً meterBNB بدون پشتوانه‌ای که در Moonriver در گردش است را مبادله نکنید. ما این مشکل را شناسایی کرده‌ایم.

با رشد پلتفرم‌های DeFi و بلاکچین و با توجه به حجم عظیم تراکنش‌ها در این فضا، مجرمان سایبری به طور فعال این صنعت را هدف قرار داده‌اند که منجر به از دست دادن میلیاردها دلار دارایی شده است.

کریس هاوک، تحلیلگر حریم خصوصی مصرف‌کننده در Pixel Privacy در مورد اینکه چرا پلتفرم‌های بلاکچین به هدف مجرمان سایبری تبدیل شده‌اند، اظهار داشت:

مشکل اینجاست که پلتفرم‌های DeFi و بلاکچین با طراحی خود، ردیابی یا رهگیری مجرمان سایبری را بسیار دشوار می‌کنند. و هنگامی که پول یا داده‌ها از بین رفت، معمولاً به همین شکل باقی می‌مانند. توصیه ما به هر کسی که تازه وارد این فضا شده این است که به پلتفرم‌ها و ارزهای معتبر پایبند باشد (این فضا مملو از کلاهبرداری‌هاست) و قبل از انجام هر گونه فعالیت جدی مالی تحقیق کنید.

Meter افزود که آن‌‌ها در حال کار بر روی جبران خسارت کاربران‌اند. متأسفانه Meter تنها آخرین مورد از یک سری هک‌‌های سایبری است که در ماه‌های اخیر جامعه را تحت تأثیر قرار داده است. Wormhole اخیراً یک هک قابل توجه را گزارش کرده است که منجر به سرقت نزدیک به 323 میلیون دلار ETH شده است. یک هفته قبل از آن، Qubit Finance قربانی حمله‌ای شد که باعث شد این پلتفرم 80 میلیون دلار ضرر کند.

 

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا