ایستگاه خبر

هکرها با بستن مرز آرژانتین ۴ میلیون دلار بیت کوین باج می‌گیرند

آژانس مهاجرت آرژانتین، Dirección Nacional de Migraciones (DNM)، قربانی حمله باج‌افزاری شد که گذرگاه‌های مرزی را به طور موقت متوقف کرده است، هکرها خواستار ۴ میلیون دلار بیت کوین شدند.

به گزارش پایگاه خبری امنیتی Bleeping Computer، این حمله اولین بار توسط دولت آرژانتین در تاریخ ۲۷ آگوست به آژانس جرایم رایانه‌ای این کشور گزارش شده بود. تماس‌های متعدد از ایست‌بازرسی‌های مرزی نشان داد شبکه‌های کامپیوتری آنها به خطر افتاده است.
مقامات مرزی دریافتند که در مدت کوتاهی سیستم‌های رایانه‌ای آنها، از جمله برنامه‌های مایکروسافت و پوشه‌های به اشتراک گذاشته شده، توسط یک ویروس ناشناس مورد حمله قرار گرفته‌اند. آنها با عکس‌العملی سریع سرورهای مرکزی را خاموش کردند تا از انتشار ویروس به بخش‌های دیگر جلوگیری کنند. در نتیجه، تمام دفاتر مهاجرت و پست‌های کنترل مهاجرت آرژانتین به مدت چهار ساعت از کار افتادند. DNM اظهار کرد: «سیستم جامع جذب مهاجرت (SICaM) که در مرزهای بین‌المللی فعالیت می‌کند، تحت حمله هکرها قرار گرفته که باعث تأخیر در ورود و خروج به قلمرو ملی این کشور شده است.»

 ۴ میلیون دلار بیت کوین به عنوان باج
بعدها مقامات مهاجمان را با عنوان NetWalker شناسایی کردند. NetWalker باج‌افزاری است که شبکه‌های رایانه‌ای سازمانی را هدف قرار می‌دهد. الگوی معمول حمله آنها این است که تمام برنامه‌های Microsoft، از جمله Word ،Excel و Office در شبکه را رمزگذاری می‌کنند یا بر روی آنها رمزعبوری می‌گذارند، سپس در ازای گذرواژه درخواست باج می‌کنند.

هکرهای NetWalker که به آژانس مهاجرت آرژانتین حمله کرده‌اند، ابتدا خواستار ۲ میلیون دلار بیت کوین به عنوان باج بودند. طبق گزارش، این رقم پس از هفت روز به ۴ میلیون دلار تغییر یافت، معادل تقریباً ۳۵۵ بیت کوین در آن زمان. مسئولان ضمن پیامی گفته‌اند که به این باج‌خواهی تن نمی‌دهند و نگران برگرداندن اطلاعات نیستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41079
دکمه بازگشت به بالا