بات

سارقین معادل ۳.۲ میلیون دلار توکن از صرافی Cryptopia دزدیدند

طبق توییتی از شرکت تحلیلگری بلاکچین Elementus، توکن هایی معادل ۳.۲ میلیون دلار از صرافی رمز ارز Cryptopia مستقر در نیوزلند دزدیده شده است.

طبق توییتی از شرکت تحلیلگری بلاکچین Elementus، توکن هایی معادل ۳.۲ میلیون دلار از صرافی رمز ارز Cryptopia مستقر در نیوزلند دزدیده شده است.

به نظر می رسد این سرقت اولین شکست بزرگ امنیتی در سال ۲۰۱۹ باشد. صرافی Cryptopia اعلام کرد که این سرقت در 14ام ژانویه رخ داده است. Cryptopia در ابتدا و پیش از انتشار گزارش رسمی سرقت، به کاربران گفته بود در حال انجام تعمیرات برنامه ریزی نشده می باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه دسترسی تبهکاران به بازار های غیر قانونی Darknet در Deep web

بیستم ژانویه، Elementus گزارش داد که معادل بیش از 16 میلیون دلار توکن اتریوم (ETH) و ERC-20 به سرقت رفته است. این حمله دو هفته پس از حمله ی اول انجام شد؛ در حمله ی اول صرافی کنترل دوباره ی کیف پول های خود را بدست نیاورده بود. در آن حمله سارقین 1675 اتر (معادل 175،875 دلار) را از 17000 کیف پول Cryptopia به سرقت برده بودند، ۵۰۰۰ از ۱۷ هزار کیف پول در حمله ی اول خالی بوده اند اما تا حمله ی دوم وجوهی به آنها واریز شده است.

Elementus توییت کرد که سارقین ۳.۲ میلیون دلار از توکن های دزدیده شده را در صرافی های بزرگ مانند Etherdelta، Binance و Bitbox نقد کرده اند.

alue of liquidated tokens as of Feb. 2/ Source

پس از انتشار خبر هک ۱۵ ژانویه، Cryptopia، سازمان های دولتی و مقاماتی مانند واحد جرایم تکنولوژی های نوین و  پلیس نیوزلند را مطلع کرد و آنها نیز پس از بررسی حادثه گزارش دادند که جنایات بزرگ رخ داده است.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا