ایستگاه خبر

گوگل: هکرها برای استخراج رمز ارز به اکانت‌های ابری حمله می‌کنند!

جدید‌ترین گزارش گوگل Threat Horizon موجب نگرانی درخصوص سواستفاده‌ی هکرها از اکانت‌های ابری برای استخراج رمز ارز شده است. گوگل در این گزارش بیان داشت:

«ما شاهد استفاده‌ی افراد سودجو از ۸۶ درصد از اکانت‌های آسیب‌پذیر ابری برای استخراج انواع دارایی‌های رمزنگاری بوده‌ایم.»

این گزارش که توسط تیم مبارزه با جرایم سایبری گوگل منتشر شده است سعی در ارائه‌ی اطلاعات کاربردی برای حصول اطمینان از امنیت محیط‌های ابری برای سازمان‌ها دارد.

گوگل دو هدف اصلی هکرها را از این اقدام «کسب سود» و «افزایش ترافیک ساختگی و کندی شبکه‌» عنوان داشت. علاوه‌بر موارد فوق، تهدیدات گسترده‌ی سایبری دیگری مانند بدافزارها، میزبانی از محتوای غیرقانونی، اسپم یا هرزنامه و راه‌اندازی بات‌های حملات DDoS از سوی این تیم امنیتی شناسایی شدند.

گوگل، رمز ارز و تیم امنیتی Threat Horizon

اعضای گروه تحلیل تهدیدات گوگل در ماه گذشته هشدارهای مشابهی درخصوص نفوذ هکرها به اکانت‌ها و کانال‌های YouTube برای گسترش هرزنامه ارائه دادند که در کوین‌ ایران به آن اشاره شد. در این اقدام مجرمانه اسم کانال‌، عکس پروفایل و محتوای کانال یوتیوب با لوگو و نام جعلی شرکت‌ها و صرافی‌های بزرگ و معتبرِ فعال درحوزه‌ی رمزنگاری جایگزین شده بود.

تیم امنیتی Threat Horizon افزود که هکرها با پخش ویدئو‌های زنده، کاربران را با وعده‌ی دریافت رایگان رمز ارز به پرداخت کمک‌های مالی ترغیب می‌کردند. براساس اطلاعات گوگل، این مجرمان به زبان روسی سخن می‌گفتند.

این نخستین باری نیست که هکرهای روسی در اجرای طرح‌های مجرمانه‌ی کریپتو نقش داشته‌اند، زیرا هکرهای REvil در نیمه‌ی نخست سال جاری میلادی بسیاری از سازمان‌های آمریکا را هدف حمله‌ی باج‌افزاری قرار دادند.

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید درباره رمز ارز شیبا اینو بدانید! (Shiba Inu)

Source

https://coiniran.com/?p=48491
دکمه بازگشت به بالا