ایستگاه خبر

پلتفرم آدیوس (Audius) هک شد، ۶ میلیون دلار به سرقت رفت!

پلتفرم غیرمتمرکز پخش موسیقی آدیوس (Audius) اعلام کرد که هدف یک حملۀ هک قرار گرفته و ۶ میلیون دلار از دارایی‌های خود را ازدست داده است.

شرکت امنیتی CertiK در این خصوص گزارشی منتشر کرد که در آن به اعمال تغییرات در قراردادهای هوشمند سیستم حاکمیت آدیوس اشاره شده است. به گفتۀ این شرکت هکر توانسته است با موفقیت کدهای مخربی در این قراردادها ایجاد و کنترل فرآیند رای‌گیری را در اختیار بگیرد.

هکر در مرحلۀ بعد یک پیشنهاد حاکمیتی (Proposal #85) را ایجاد و با موفقیت به تایید می‌رساند و درخواست ۱۸ میلیون توکن AUDIO از خرانۀ این پلتفرم می‌کند. داده‌های آن‌چین زمان وقوع این حمله را ساعت ۱۹ به وقت شرقی روز گذشته اعلام کرده‌اند.

با آنکه ارزش دارایی‌های سرقت شده بیش از ۶ میلیون دلار برآورد شده بود اما باتوجه به تغییرات بازار هکر تنها توانست ۱.۱ میلیون دلار از آن‌ را بفروشد. دارایی‌های مسروقه همچنان در آدرس کیف‌پول هکر است.

آدیوس در یک توئیت خبر از شناسایی و رفع حفرۀ امنیتی موجود در قرارداد هوشمند داد و افزود که گزارش کامل اقدامات انجام‌شده به زودی منتشر خواهد شد. درحال حاضر امکان دسترسی به قرارداد هوشمند مذکور وجود ندارد.

پلتفرم پخش و به‌ اشتراک‌گذاری آنلاین موسیقی Audius در سال ۲۰۱۸ توسعه یافت و از یک بستر رسانه‌های اجتماعی برخوردار است. پلتفرم آدیوس به هنرمندان امکان آپلود کارهای هنری خود را بدون هیچ واسطه‌ای داده و هواداران را قادر می‌سازد تا مستقیما با هنرمند محبوب خود ارتباط داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: حمله‌ وام فلش (Flash Loan Attack) چیست و چطور می‌توان از آن پیشگیری کرد؟

Source

https://coiniran.com/?p=57550
دکمه بازگشت به بالا