ایستگاه خبر

راهنمای تولید ۳۶۰ هزار دلار از هیچ یا flashloan چگونه عمل می‌کند!

ابتدا باید درخواست یک flashloan ده هزار اتریومی از پلتفرم معاملاتی DyDx بدهید. سپس باید نصف این مقدار را به Compound و نصفه دیگر را به bZx واریز کنید. با نصفه ای که در Compound دارید ۱۱۲ WBTC قرض کنید. حالا این ۱۱۲ WBTC موجود در Compound را به Uniswap بفرستید تا هزینه‌ها را کاهش دهید. در نهایت ۱۰ هزار اتریوم را برگردانید.

آسان به نظر می‌رسد، این طور نیست؟ در نظر داشته باشید که تمامی مراحل بالا را تنها باید در یک تراکنش انجام دهید چرا که flashloan اینگونه عمل می‌کنند. انجام مراحل بالا برای یک هکر ۸.۷۱ دلار هزینه دارد که آن هم فی تراکنشهاست. به مدد ایجاد flashloan انجام مراحل بالا برای یک هکر کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد.

اینکه flashloan ها دقیقا چه هستند برای ما نیز کمی مبهم است اما به نظر می‌رسد توسط flashloan شما می‌توانید دارایی دیجیتال قرض کنید بدون اینکه هیچ وثیقه‌ای گذاشته باشد. بدون پرداخت هزینه اضافه و تنها شرط آن این است که پول قرض گرفته شده را در همان تراکنش بازگردانید.

در این پلتفرم با درخواست فلش وام؛ شما یک کد قرارداد هوشمند را اجرا می‌کنید که به شبکه اتریوم می‌گوید قرار است موجودی قرض گرفته شده به حساب یک صرافی واریز شده تا با خرید در قیمت پایین در این صرافی و فروش در قیمت بالاتر در یک صرافی دیگر سود مشخصی تولید شود. از آنجاییه که صرافی‌ها متن باز هستند و شبکه نیز از تمام چیزهایی که بدست خواهد آمد، مطلع است، شما می‌توانید این وام را دریافت کنید.

این سیستم وامدهی flashloan غیر قابل باور به نظر می‌رسد. زیرا که این یک وام واقعی است بدون نیاز به این که وام گیرنده اعتبار داشته باشد. اما یک وام برای چند ثانیه و در وضعیتی که وام دهنده از بازگشت سرمایه خود مطمئن است. قرار داد هوشمند در صورت پرداخت نشدن وام تراکنش معکوس را اجرا خواهد کرد.

این سیستم وامدهی در حال اجراست حتی اگر عده ای از حقه قدیمی نیمی طولانی و نیمی کوتاه استفاده کنند. این سیستم وام دهی قابل تحسین است چراکه در آن هر کودک فقیری نیز می‌تواند از مزایای خرید و فروش در صرافی‌های مختلف استفاده کند، سود مناسبی کسب کند در حالیکه برای گرفتن وام نیاز به سرمایه و ضامن نداشته باشد.

Source

https://coiniran.com/?p=36960
دکمه بازگشت به بالا