ایستگاه خبر

سرقت ۶ میلیون دلاری از پلتفرم Roll

در پی حمله‌ی گسترده‌ی هکرها به پلتفرم اجتماعی Roll بسیاری از توکن‌های شخصی موجود بر بلاک‌چین این شبکه‌ دچار اختلال شدند.

کاربران برای جمع‌آوری بودجه‌ی لازم برای پروژه‌های شخصی خود از قابلیت توکن‌سازی Roll استفاده می‌کردند. شمار بسیاری از پروژه‌های کریپتومحور مانند Kerman Kohli (KERMAN) و Alex Masmej (ALEX) موفق شدند از این طریق مبالغ مورد نیاز خود را در سال ۲۰۲۰ تامین نمایند. با این وجود بسیاری از این توکن‌ها و پروژه‌های وابسته به آنها پس از اختلال ایجاد شده در Roll از بین رفتند.

پلتفرم Roll با تخلیص پیچیدگی‌های فنی، روند ایجاد توکن‌ها را تسهیل کرده و به کاربران حوزه‌ی رمز ارز خدمات کاربردی ارائه می‌دهد. Roll فرایند ایجاد، امتیازگذاری و توکن‌سازی را بنا به معیارهای موردنظر کاربران انجام می‌دهد. به عقیده‌ی اغلب کاربران مکانیسم Roll شکل جدیدی از توافق‌نامه تقسیم درآمد (ISA) را تداعی می‌نماید.

برای نمونه Masmej پانزده درصد از سود فروش توکن‌های شخصی خود را بین کاربرانی به حراجی وی ملحق شدند توزیع نمود. با این وجود توکن‌های وی پس از حمله‌ی هکرها در ۲۴ ساعت گذشته با ۵۰ درصد افت قیمت مواجه شده است.

سرقت 6 میلیون دلاری از پلتفرم Roll

حدس و گمان‌ها

نتایج تحلیل درون زنجیره‌ای Igor Igamberdiev نشان می‌دهد که یک کیف پول آنلاین مهم در پلتفرم Roll هدف این حمله بوده و به فرد هکر امکان سرقت ۵.۷ میلیون دلاری را از این پلتفرم داده است. پس از دسترسی به این کیف پول، فرد هکر اقدام به فروش چندین توکن شخصی در پلتفرم Roll می‌نماید. Igamberdiev معتقد است بر اساس ساختار این حمله احتمال آن وجود دارد که این یک «خرابکاری درونی» بوده باشد.

تاکنون هیچ بیانیه‌ی رسمی‌ای از سوی تیم توسعه‌دهنده‌ی Roll منتشر نشده است اما انتظار می‌رود در روزهای آتی این اتفاق رخ دهد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44627
دکمه بازگشت به بالا